Steny Hoyer: Anlaşmaya Çok Yakınız…

ABD Temsilciler Meclisi’nde Federal   hükümetin bütçe yasa tasarısı üzerinde Demokrat ve Cumhuriyetçi Parti üyeleri   arasında henüz bir anlaşmaya varılamadı.
 
ABD Temsilciler Meclisi’nin Demokrat Partili üyesi Steny Hoyer, federal   hükümetin kapanmasından kaçınmak amacıyla bütçe için sürdürülen görüşmelerde bir   anlaşma sağlanmasına çok yakın olunduğunu bildirdi.
 

Tasarıya ilişkin henüz bir anlaşma sağlanamadığını ifade eden Hoyer,   ”Ancak anlaşmaya çok yakın olduğumuzu düşünüyorum. Parasal olarak işin yüzde   70′ini bitirdik. Anlaşmaya ulaşmak konusunda çok yol kat ettik” dedi.
 

Hoyer, bütçe kesintilerinin miktarına, çevre koruma ve doğum kontrol   önlemlerine ilişkin müzakerelerin devam ettiğini belirtti.

Bu gece yarısına kadar yasa tasarısı üzerinde anlaşma sağlanamaması   durumunda yönetim ve güvenlik hariç Federal hükümete bağlı kurumlar çalışmayacak   ve 800 bin çalışan işinden olacak, ulusal parklar kapanabilecek ve vizeler verilemeyecek.
 

Çalışmayan kurumlar, Cumhuriyetçi ve Demokrat Partili üyelerin   anlaşmazlıkları sona erene ya da geçici bir bütçe konusunda anlaşmaya varana   kadar kapalı kalacak.

 
AA

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
GE Güneş Enerjisine Yatırım Yapıyor

Amerika’da şimdiye kadar yapılmış en büyük güneş enerjisi fabrikasını kuracagını belirten şirket, 600 milyon dolar’a mal olacak  fabrika ile yıllık...

Kapat