Spor Hisselerinin Seyri Karıştı

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) kararı açıklanmadan önce yüzde 20 yükselen Fenerbahçe Sportif hisseleri, dün de yüzde 5 prim yaptı.Şike operasyonunun başladığı temmuz başından bu yana kan kaybeden 4 büyüklerin borsadaki performansı dün şöyle oldu:
 

FENERBAHÇE: Hisseleri güne yüzde 9’u aşan değer artışıyla başladı. Ancak önceki gün ‘Fener küme düşmeyecek’ beklentisiyle artan alımlar, dün hız kesti. Bunun sonucunda da hisseler günü yüzde 5.09 yükselişle 56.75 liradan tamamladı.
 
GALATASARAY: Futbol şirketleri arasında dün değer yitiren tek hisse Galatasaray’ın oldu. Güne yüzde 2.4’lük primle başlasa da hisseler, gün sonunda yüzde 0.69 oranında değer kaybetti ve 286 liradan kapanış gerçekleştirdi.
 
BEŞİKTAŞ: Güne yüzde 4.5’in üzerinde yükselişle başlayan Beşiktaş’ın borsadaki şirketi Beşiktaş Futbol Yatırımları, gün sonunda yüzde 1.36 prim yaparak 8.92 liradan kapandı.
 
TRABZONSPOR: İlk seansta küçük çaplı yükselen hisselerde ikinci seansta kâr amaçlı satışlar görüldü. Trabzonspor hisseleri, günü yüzde 2.94 ekside 14.85 liradan kapattı.
 

Faiz 7.90’la 7 ay önceye döndü

 
MERKEZ Bankası’nın faiz indirimine yönelik devam eden beklenti bono faizinin 7 ayın en düşük seviyesine gerilemesine neden oldu. Yabancı alımlarının bono piyasasında yaptıkları alımların devam etmesiyle gösterge kağıdın bileşik faizi ocak ayı sonundan bu yana en düşük olan yüzde 7.90 seviyesine kadar geriledi. Güne yüzde 8.09 seviyesinden başlayan ve gün içinde en düşük yüzde 7.90’a kadar geriledi. Kapanış ise yüzde 7.96 düzeyinden gerçekleşti. Gerileyen faizle birlikte bankacılık hisselerine gelen alımlar ise İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın, 54.097 puanla günü yüzde 1.14 artıda kapatmasına neden oldu.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex; EUR/USD’da 1,4900 Hazırlığı…

EUR/USD ANALİZ Paris’te Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve Almanya Başbakanı Angela Merkel arasında gerçekleştirilen zirveden, piyasaların beklediği bir karar çıkmadı....

Kapat