SPK: Zararı Olan Yöneticileri Bulsun

Geçen hafta cuma günü Galatasaray’ın Başkan Adnan Polat dahil olmak üzere yedi yöneticisinin her birine 114 bin 464 lira tutarında idari para cezası kesen Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), küçük yatırımcıya da zararlarının karşılanması için dava yolunu açtı. Galatasaray Sportif A.Ş.’nin Galatasaray Spor Kulübü Derneği’nden olan alacaklarının, Kurul’un 2008 yılındaki kararına aykırı bir şekilde azaltılmadığı için dönemin Galatasaray yöneticilerine para cezası kesen SPK, dün KAP’a gönderdiği açıklamada, yöneticilerin bu yükümlüğü yerine getirmemelerinden dolayı zarara uğrayan küçük yatırımcıların bu zararlarını şirket veya yönetim kurulu üyelerinden talep edebileceğini açıkladı.
 

114’ER BİN TL CEZA
 

Böylelikle, Sportif A.Ş’nin Dernek’ten alacaklarının tazmin edilmemesinden dolayı, şirketin mali yapısının bozulduğunu ve bu nedenle hisse fiyatının olması gerektiğinden daha kötü performans gösterdiğini ve bu nedenle zarara uğradığını düşünen küçük yatırımcıya mahkeme yolu ile zararlarını tazmin etme yolu açılmış oldu. SPK geçen hafta Adnan Polat, Mehmet Helvacı, Yiğit Şardan, Ali Haşhaş, Murat Yalçındağ, Mehmet Yalçın Orhon, Doğan Sami Hamdi Yalçınkaya’nın her biri hakkında Sermaye Piyasası Kanunu uyarınca, 2010 yılı için yasal üst sınır olan 114 bin 464 lira tutarında idari para cezası vermişti.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
13 Nisan EUR/USD Kritik Günler

Parite için uzun zamandır yükseliş baskısı olduğundan ve düşüşlerde alımların yapılmasından bahsetmiştik. Bu yükselişin nedeni Dolar Endeksinin değer kaybetmesinden kaynaklanmaktadır....

Kapat