SPK Almanya’da IMKB ve Türkiye’yi Tanıtacak

Almanya’da yaşayan Türk kökenli yatırımcılara, Türkiye sermaye piyasasını ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası   ile Vadeli İşlemler Borsası’nı tanıtmak amacıyla, sermaye piyasası kurumlarının   başkanları Almanya’da bir araya gelecek.

 
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Prof. Dr. Vedat Akgiray, İstanbul   Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı Hüseyin Erkan, Vadeli İşlemler Borsası   A.Ş (VOB) Genel Müdürü Dr. Çetin Ali Dönmez, Takasbank A.Ş Genel Müdürü Dr. Emin   Çatana, Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş Genel Müdürü Doç. Dr. Yakup Ergincan ve   Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği (TSPAKB) Başkanı Nevzat Öztangut’un katılımıyla 17-18 Mayıs tarihlerinde Köln ve Düsseldorf’ta   ”Türkiye’de Yatırım, Borsa ve Sermaye Piyasası” konulu toplantılar   düzenlenecek.
 

Köln’de düzenlenecek toplantı, Köln Başkonsolosluğu’nun himayesinde ve   Türk-Alman Sanayi ve Ticaret Odası’nın (TD-İHK) işbirliğiyle 17 Mayıs Salı günü,   İHK Köln Börsen Saal’de Düsseldorf Başkonsolosluğu himayesinde ve Avrupa-Türk İş   Adamları ve Sanayicileri Derneği’nin (ATİAD) desteğiyle gerçekleştirilecek.   Düsseldorf toplantısı ise 18 Mayıs Çarşamba günü Hyatt Regency/Düsseldorf   Otelinde yapılacak.
 

Almanya’daki Türk vatandaşlarını ve Türk kökenli bireysel yatırımcıları   doğrudan hedef alan tanıtım çalışmaları açısından önemli bir adım olacak   ”Türkiye’de Yatırım, Borsa ve Sermaye Piyasası” toplantılarına katılım için info@td-ihk.de  ile  info@atiad.org  ile temas kurulması gerekiyor.
 

AA

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Ata Yatırım: Dalgalanma Görülebilir

İMKB endeksi günün ilk yarısını;65694 endekste; 840 puan ekside kapattı. İşlem hacmi de; 1.580.000.000tl oldu. En çok işlem gören hisseler...

Kapat