S&P500: Trend Değişikliğine Kayıtsız Kalmayınız!

11 Kasım 2012 tarihinden beri devam eden yükseliş trendi, 1945 destek noktasının aşağı yönlü kırılması sonrasında sorgulanma aşamasına gelmişti. Bu süreçten sonra yine aynı zamandan beri yükseliş trendini destekleyen 34 haftalık basit hareketli ortalama olan 1919 desteği güçlü bir konumdaydı ve endeksin yükselmesi için büyük çaba sarf etti.

Ancak geçtiğimiz haftanın kapanışını incelediğimizde gerek yükseliş trendinde kanalın alt noktası olan 1935 seviyesinin gerekse 34 haftalık basit hareketli ortalama olan 1919 seviyesinin altında haftalık kapanış gerçekleştirerek endekste trend değişikliğinin yüksek sesle konuşulmasını sağladı.

Bu süreçten sonra endeks için görüntü negatif olmakla birlikte 1945 ve 1978 seviyeleri altında satış baskısının devam etmesi gerektiği yönünde yeni bir düşünce yapısına geçmiş bulunmaktayız. Bu tutum endeks için ilk etapta 1820 desteğinin hedeflenmesini sağlayabilir.

SP500

Kudret AYYILDIR
Başanalist

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
13 Ekim 2014 Forex Piyasası Parite ve Emtia Sabah Analizi

Önemli Ekonomik Takvim Verileri Pazartesi Zaman                  Haber                                               Beklenti       Önceki Tatil Olan Ülkeler; Japonya, Kanada, ABD 09:00    EUR            Alman...

Kapat