S&P: Avrupa Tekrar Resesyona Gidiyor

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P, bugün yayınladığı ‘Avrupa Ekonomik Görünüm: Tekrrar Resesyon’da isimli raporunda Avrupa’nın ekonomik ortamının karanlıklaştığını belirterek, Avrupa  ekonomisinin tekrar resesyona doğru gittiğini vurguladı.       

 
S&P Baş Ekonomisti Jean-Michel Six yaptığı açıklamada, “Avrupa,  ilk olarak İspanya, Portekiz ve Yunanistan’da kendini gösteren resesyona  yaklaşıyor ve ekonomik sıkıntılar şimdi Avro Bölgesi’nin merkezindeki  Fransa ve Almanya’ya yayılıyor” diye konuştu.       
 

Almanya, Fransa ve İtalya için 2012 büyüme tahminlerini bir kez  daha düşüren Six, Fransa için tahminini yüzde 0.8′den 0.5′e, Almanya için yüzde 1.0′dan yüzde 0.8′e ve İtalya için yüzde 0.2′den 0.1′e  indirdi.        

 

Six açıklamasında, “Avro Bölgesi’nde 2012′nin ilk yarısında  ılımlı bir resesyon bekliyoruz, yılın ikinci yarısında ise ılımlı  bir toparlanma. Ancak aşağı yönlü risklerin çok ciddi olmaya devam  ettiğini vurguluyoruz. Temel senaryomuza göre ılımlı bir resesyon  olasılığı yüzde 60, daha ağır bir resesyon olasılığı ise yüzde 40″

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex: EUR/USD’da Düşüş Hazırlığı

EUR/USD ANALİZ ECB Başkanı Draghi, ´Avrupa ekonomisinin görünümünde aşağı yönlü risklerin arttığını söyledi. Draghi, Avrupa Parlamentosu’nda yaptığı konuşmada, ECB’nin, enflasyonun...

Kapat