Soros: Sistem Çöktü, Sovyetler’i Hatırlıyorum

George Soros, 2008’den itibaren Avrupa ve Amerika’da yaşananların kendisine Sovyetler Birliğinin son yıllarını anımsattığını belirtti. 

Hemen hemen benzer şeylerin yaşandığını belirten Soros, sistemin bu kadar zaman ayakta kalmasının sebebi olarak ise “yetkililer” olduğunu belirtti.

“İnsanlar farkında değil ancak sistem çökmüş durumda.”

Avrupa ile ilgili olarak şimdiye kadar çok net ve kendine güvenir şekilde demeçler veren Soros artık Avrupa’daki durumun çok karışık ve şaşırtıcı bir hal aldığını ve kendisinin de durumu doğru olarak göremediğini belirtti.

Özellikle global bir düzenleme mekanızmasının olmayışının, her ülkenin kendi çıkarlarına uygun bir düzenleme yapmasının dünya finansal sistemini çıkmaza soktuğunu belirtti.

Soros, Quantum Hedge Fon’un sahibi, toplam 25 milyar Dolarlık bir fon. 1969 yılından itibaren fonun yıllık ortalama geri dönüşü %20. Soros, ayrıca Macaristan doğumlu, komunist rejim karşıtı ve kurmuş olduğu Open Society ile eski komunist ülkelerin demokrasiye geçişlerini destekliyor.

Serdar Kaya
Ekonomi Haber Yorum

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Memur-Sen Enflasyonu: %0.91

    Memur-Sen tarafından Eylül ayına yönelik yapılan araştırmaya göre, açlık sınırı Eylül’de bin TL’yi geçti ve bin 4 TL’ye...

Kapat