Soros, 40 Yıllık Hedge Fonunu Kapatıyor

İngiltere Merkez Bankası’nı alt etmesi ile adını duyuran milyarder  yatırımcı George Soros, 38 yıllık hedge fon kariyerine son vermeyi, 25.5 milyar Dolar tutarında bir varlığı yöneten hedge fondaki müşteri  birikmlerini geri ödemeyi kararlaştırdı.
 

Gelecek ay 81 yaşına girecek olan Soros’un hedge fonu, bundan  böyle sadece Soro ailesinin parasını yönetecek. Fon’un baş yatırım yetkilisi Keith Anderson da bu görevi bırakacak.

 
Soros, 1992 yılında BOE’nin GBP’yi devalüe etmek zorunda kalacağına 1 milyar Dolar yatırım yaparak ön kazanmıştı. Soros’un kurduğu Açık  Toplum Fonu da son 30 yılda dünya genelinde demokrasiyi teşvik etmek  için 8 milyar Dolar’dan fazla para dağıttı.

  
Soros’un oğulları yaptıkları açıklamada hedge fonun tasfiye  edilmesine neden olarak yeni finansal regülasyonların Fon’un 2012  Mart ayına kadar SEC’e kayıt olmasını gerektirmesini ve kendilerinin bunu yapmak istememelerini gösterdiler. SEC’e kayıt olunmasın dönemsel olarak denetlenmek anlamına da geliyor

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Ata Yatırım: Toparlanma Sürebilir

İMKB endeksi günün ilk yarısını;60810 endekste,236 puan ekside bitirdi.İşlem hacmi de;696.000.000tl seviyesinde gerçekleşti.En çok işlem gören hisseler ise;GARAN,ISCTR,EKGYO,HALKB,MGROS,VAKBN,TUPRS.   Piyasa...

Kapat