Son haftanın en büyük tırmanışı

Avrupa Borsaları Yunanistan`ı fiyatladı. Yunanistan`ın borç takasında mutlu sona yaklaşacağı beklentisi ile Avrupa hisse senetleri ortalama olarak günü artıda kapattı

Yunanistan`ın borç takasında başarıya ulaşacağı beklentisi ve Almanya`nın endüstriyel üretiminin tahminleri aşması ile Avrupa hisse senetleri bir haftanın en çok tırmanışını gösterdi.

European Aeronautic, Defence andamp; Space Co. hisseleri beş yılın yükseğine çıktı. Aviva Plc hisseleri ise yüzde 1.9 değer kazandı. Enel SpA hisseleri ise yüzde 6 değer kaybetti.

Stoxx Avrupa 600 Endeksi 3 ocak tarihinden beri en büyük yükselişi göstererek yüzde 1.5 artışla Londra`da yerel saatle 16.34`te 264.12 seviyesine yükseldi. Endeks, ABD özel sektör istihdamının geçtiğimiz ay ivme göstermiş olması sebebi ile dün yüzde 0.6 artış kaydetmişti. Avrupa Merkez Bankası`nın bölgenin bankalarına 3 yıllığına 1 trilyon eurodan daha fazla parasal genişlemeye gitmesi ile endeks bu yıl yüzde 8 yükseliş gösterdi.

Brewing Dolphin Securities Ltd. baş stratejisti Mike Lenhoff, “Yatırımcı çok uzun zamandır devam eden Yunanistan mevzunun üstüne artık bir çizgi çekebilecektir. ABD`de ise gelen ekonomik veriler oldukça cesaretlendirci. Ayrıca hepsinin üstünde istihdam olumlu yönde ilerliyor. açıklamasında bulundu.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Lider Forex​: Kritik Gün Geldi Çattı…

EUR/USD ANALİZ Avrupa MerkezBankası (AMB) Başkanı Mario Draghi, enflasyonun bu yıl, ekonomi durgunlaşsabile, muhtemelen bankanın yüzde 2′lik limitinin üzerine çıkacağını...

Kapat