Şok Eden Tahmin…!

Altın fiyatlarının 2014 yılına kadar 2 bin doları geçebileceği tahmin edildi. Standard Chartered tarafından hazırlanan rapora göre altının onsu 2014′e kadar 2 bin 100 dolara, 2020′ye kadar ise 5 bin dolara ulaşabilir. Raporda Asya ülkelerinden gelen talep artışının bu yükselişte etkili olacağı kaydedildi. Öte yandan Asya’nın gelişmekte olan piyasalarıyla altın fiyatları arasında güçlü bir ilişki olduğu ifade edildi.

 
Uluslararası piyasalarda altının onsu dün 1.476 dolarla yeni bir rekor kırmıştı. Altın fiyatları şu sıralar 1.457 dolar seviyesinde seyrediyor.(Milliyet)

 
Cetincetrade

 
Ons altın formasyon kırılması sonrasında 1,601 seviyesini  hedeflerken uzun vadede 1,734 civarının hedef olabileceğini  gösteriyor. Olası satışlarla gerilemelerin 1,450+ civarında tutunması  yükselişleri desteklerken bu seviyenin aşağı kırılması 1426,76  seviyesini gündeme getirir.1409,34 seviyesinin gün içinde birebir test  edilmesi ise zirveden dönüşe işaret edecektir.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
En Çok Kazandıran: “ALTIN”

Finansal yatırım araçlarından külçe altın, mart ayında, bir önceki aya göre en yüksek getiriyi sağlayan yatırım aracı oldu.   Türkiye...

Kapat