Societe Generale: Emtiaları Satın

 

Fransız Bankası Societe General’in (SocGen) strateji ekibi emtialarda “underweight” alokasyon, yani pozisyon azaltma veya satış tavsiyesi yayınladı. SocGen ekibine göre emtialar artık “tehlike bölgesinde”, ama altın hala alınabilir durumda. SocGen 7 kritik öneri verdi.  Bunların bazıları şöyle:  Petrol ve bakır doların Euro’ya karşı değer kazanması ve yavaşlayan küresel büyüme paralelinde değer yitirebilir. Altın ise merkez bankası alımları, riskten kaçış talebi ve negatif reel faizlerle destekleniyor.

 

SocGege statejistleri Alain Bokobza, Roland Kaloyan, Arthur Van Slooten and Philippe Ferreira “Ekonomik konjünktüre hassas emtialar  son haftalarda ekonomik görünümün bozulmasına rağmen fiyatlarını korudular. Önümükdeki aylarda ise düşüşe geçebilirler” yazdı.

 

S&P’nin 24 emtiadan oluşan GSCI Endeksi 11 Nisan’da 2 yıllık zirve yaptıktan sonra %14 çökerken, Çin, AB ve ABD’den gelen talebin önümüzdeki aylarda hızın kaybedeceği görüşü etkili oldu.

 

İY

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex: 15 Eylül 2011 Sabah Analizi

EUR/USD ANALİZ Fransa, Almanya ve Yunanistan liderleri, yaptıkları ''telekonferans zirvesi'' sonrasında, Yunanistan'ın avro bölgesinin bir parçası olduğunu vurguladı. Fransa Cumhurbaşkanı...

Kapat