Şirket Haberleri

TSPOR
Profesyonel futbolcumuz Ferhat Öztorun’un sözleşmesinin 2014-2015 sezonu sonuna kadar uzatılması konusunda anlaşma sağlanmıştır.

 
ETYAT
Şirketimizin çıkarılmış sermayesinin 50.000.000-TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde kalınarak, bedelli % 100 oranında 13.176.429,78-TL nakit karşılığı artırılarak 26.352.859,56-TL’ye çıkarılmasına,Yeni pay alma hakkı kullanımında 1 TL nominal hissenin satış fiyatının 1 TL olmasına karar verilmiştir.

 
DAGI
Şirketimiz ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mahmut Nedim Koç ile Gem Global Emerging Markets arasında şirket hisselerimizin bir kısmının satılması ile ilgili iyi niyet mektubu imzalanmıştır. Gem Global Emerging Markets veya tam yetkili kıldığı Farazad Investments Inc ile satış sözleşmesinin imzalanması aşamasında kamuoyuna bilgi verilecektir.

 
YKBNK
Bankamız tarafından Türkiye dışında yerleşik yatırımcılara satılmak üzere yapılan ve nominal tutarı 500.000.000 Amerikan Doları olan 5 yıl vadeli eurotahvillerin satışı işlemleri 08.02.2012 tarihinde (bugün) tamamlanmış olup, satışa ilişkin tutarlar bugün Bankamız hesaplarına yansımıştır.
 

MTEKS
Şirketimizin 07.02.2012 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulunda alınan karar uyarınca Metem Enerji ve Tekstil San.ve Tic.A.Ş.i olan ticaret unvanımız Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş.olarak değiştirilmiş ve ticaret sicilinde tescil edilmiştir.

 
IHLAS
İhlas Holding olarak, istekli sıfatı ile bugün 08.02.2012 tarihinde, T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nca, Maliye Hazinesi’ne kayıtlı, İstanbul, Küçükçekmece İlçesi, Safra Mahallesi, Kartaltepe Mevkii’nde kayıtlı, toplam yüzölçümü 37.815 m² olan 782 ada 1 parsel ile 783 ada 1 nolu parseller için yapılacak olan, pazarlık usulü ile açık artırma arsa satışı ihalesine iştirak edilecektir.

  
EDIP
Bağcılar Belediye Başkanlığı ile yapılan protokol doğrultusunda İstanbul ili, Bağcılar ilçesi,Hürriyet Mahallesi mevkiinde yapılacak 32 derslikli Ticaret Meslek Lisesi binası inşaatına,Şirketimiz EDİP GAYRİMENKUL YATIRIM SAN.VE TİC.A.Ş. sosyal sorumluluk bilinci kapsamında toplam 3.540.000 TL katkıda bulunacaktır.Bu tutarın 885.000 TL’si Ağaoğlu Grubuna bağlı Akdeniz İnşaat ve Eğitim Hizmetleri A.Ş.tarafından,2.655.000 TL kısmı ise Şirketimiz tarafından yıl sonuna kadar on eşit taksitte ödenecek olup, iş tesliminde okul binası Milli Eğitim Bakanlığı ‘na devredilecektir.
 

ATAC
Şirket yönetim kurulumuz 08.02.2012 tarihli toplantısında ;  Akasya Elektrik Üretim Limited Şirketi’ni, ilgili  Şirket’in borç ve  mükellefiyetlerinin olmaması ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun  hisse devrine onay vermesi koşuluyla  satın almaya   ve   konuyla ilgili sözleşmeleri imzalamaya karar vermiştir.

  
ATAC
Yaptığımız son sermaye artırımı ile 100.000.000 TL’lık  kayıtlı sermaye tavanımızın dolması nedeniyle, Şirketimiz Yönetim Kurulu 08.02.2012 tarihli toplantısında  yeni kayıtlı sermaye tavanımızın  120.000.000 TL’na yükseltilmesi kararı almıştır.
 

BİLANÇOLAR
-KARKİM SONDAJ AKIŞKANLARI ENERJİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 1.687.044
 

 
BASIN HABERLERİ

 
Fransızlar TAV oldu!
Fransa’yla yaşanan ‘soykırım’ gerginliği sonrasında ilk temas iş dünyasında gerçekleşiyor.Fransız inşaat şirketi Vinci’nin CEO’su Xavier Huillard, TAV avalimanları’nın hisseleriyle ilgilendiklerini teyit etti.Vinci’nin 2011 yılı sonuçlarına ilişkin analist toplantısında soruları yanıtlayan CEO Huillard, “TAV’ın havalimanları varlıklarıyla ilgili bir sürecin başlarındayız. Bu rekabetin içinde bulunuyoruz” dedi.

 
Bank Asya 2012′de 25 şube açıp yüzde 15 büyümeyi hedefliyor
2012 stratejisini KOBİ bankacılığı ve bireysel bankacılığa odaklayan Bank Asya bu yıl yüzde 15 büyüme hedefliyor. Banka ayrıca bu yıl 25 şube açıp ve 250 de personel almayı planlıyor.
 
Shell&Turcas binası okul olacak
Shell & Turcas, Derince’de bulunan binasını, okul olarak kullanılması amacıyla Kocaeli Valiliği’ne devretti.

 
Akbank’ın yeni CEO’sundan önemli açıklamalar
Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Türkiye’ye inandıkları için yatırımlara devam edeceklerini, bu yıl 70 yeni şube açacaklarını, 500 yeni ATM yatırımı, 120 milyon dolar civarında teknoloji yatırımı yapacaklarını ve bine yakın kişiyi Akbank çatısı altına alacaklarını bildirdi.

 
Sabancı’nın çimentoda ciro hedefi 2 milyar TL
Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı Mehmet Göçmen, Akçansa ve Çimsa ile birlikte yurtiçi ve yurtdışı satın almalarla sürdürülebilir bir büyüme politikası izlediklerini belirterek, “Grup olarak operasyonel kârlılığımızı ve net kârımızı katlayarak büyümeyi öngörüyoruz. 2012’de toplam 2 milyar TL düzeyinde bir ciro hedefliyoruz” dedi.
 
 

A.Cihan Peköz
Yatırım Uzmanı
alpek@deltamenkul.com.tr
0.212 310 08 35

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Nuri Sevgen: İktisada Greece

Dün bülten yazmadım. Çünkü Yunanistan’a dair oluşturulan planın görüşmeleri önceki gün tüm piyasaların gündemini işgal ederek marjların iyice daralmasına neden...

Kapat