Sırada Hollanda mı var?

Piyasalar, Avrupa Birliği`nde kredi notu AAA olarak kalan dört ülkeden biri olan Hollanda`nın kredi notunun kırılabileceği konusunda endişeli.

Euronun geleceğini tehdit eden ülkeler kervanına bir AB ülkesinin daha katılabilme ihtimali piyasalarda tedirginlik yaratıyor. Euro bölgesinin sorunlu ülkeleri olarak bilinen Yunanistan, İspanya, İrlanda ve Portekiz`in ardından Hollanda`nın da euro üzerinde yarattığı baskı endişeleri arttırıyor.

Cumartesi günü Hollanda başbakanı Mark Rutte`nin, bir süredir muhafazakar Özgürlük Partisi (Freedom Party) ile devam eden kemer sıkma programı görüşmelerinin başarısızlıkla sona erdiğini açıklaması gözleri Hollanda`ya çevirdi.

Koalisyon hükümetinin ayakta kalması için desteği şart olan Özgürlük Partisi ile anlaşma sağlanamaması Avrupa Birliği`ndeki sorunlar zincirine başka bir halka daha ekledi.

Hükümet ile Özgürlük Partisi arasında devam eden 16 milyar Euro`luk kemer sıkma programı görüşmeleri başarısızlıkla sona erdiğini bildiren Rutte, erken seçimlerin çok büyük olasılık olduğunu fakat hükümetinin seçimlerden başarıyla çıkıp gereken kemer sıkma önlemlerinin uygulanacağını belirtti. Rutte istifasını sunarken, erken seçimlerin Eylül ayında yapılacağı tahmin ediliyor.

Piyasalar,andnbsp; Avrupa Birliği`nde kredi notu AAA olarak kalan dört ülkeden biri olan Hollanda`nın kredi notunun kırılabileceği endişesini fiyatlıyor.

The Lira
Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Bedelsiz potansiyeli yüksek hisseler

Temmuz ayında yürürlüğe girecek yeni Türk Ticaret Kanunu'nun bedelsiz sermaye artırımını zorunlu hale getireceğini öğrenen yatırımcılar, borsada bedelsiz potansiyeli yüksek...

Kapat