Şimşek: Gelir Vergisi Reformu Çok Önemli

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gelir vergisi   reformunun çok önemli gündem maddelerinden biri olduğunu ve taslak üzerinde çalışmaların devam ettiğini belirterek, ”Bizim takvimimiz bu sene sonu   itibarıyla Maliye Bakanlığı olarak taslağa son şeklini vermek. 2012 yılının ilk   çeyreğinde de inşallah Meclis’e göndermeyi ümit ediyoruz” dedi.          
  

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ”Türk Amerikan Birliği Yıllık Kongresi”ne   katılmak üzere Washington’a gitti.          

Hareketinden önce Atatürk Havalimanı’nda gazetecilerin gelir vergisi   reformuna ilişkin sorularını yanıtlayan Şimşek, şunları kaydetti:          
  
”Gelir vergisi reformu çok önemli gündem maddelerimizden bir tanesi ve   taslak üzerinde çalışmalar devam ediyor. Ancak çeşitli basın yayın kuruluşları tarafından bugün gündeme gelen haberler tam olarak bence itibar edilmemesi   gereken haberlerdir. Çünkü henüz biz taslağı tamamlamadık ve daha önümüzde uzun bir süreç var. Bu sene sonu itibarıyla Maliye Bakanlığı olarak biz ortaya bir   taslak koyacağız. Daha sonra bu ilgili bütün kesimlerin katkısıyla son şeklini   alacak. Ondan sonra Bakanlar Kuruluna ve Meclis’e gidecek. Onun için çok erken. Gelir Vergisi Reformu’nu önemsiyoruz. O reforma ilişkin çalışmalarımız devam   ediyor. Ama bugün çıkan haberler çerçevesinde bence değerlendirme yapmak için çok erken. Bugün Maliye Bakanlığı olarak bu tür haberlere itibar edilmemesi gerektiği   konusunda bir açıklama yaptık. Çünkü ciddi bir şekilde piyasayı etkileyebiliyor. Onun için benim söyleyebileceğim şu  henüz taslak şekline bile gelmeyen bir çalışmaya ilişkin bu türden haberlere itibar edilmemesi lazım.”          

Taslağın ne zaman hazırlanacağına ilişkin bir soru üzerine de Şimşek, ”Bizim takvimimiz bu sene sonu itibarıyla Maliye Bakanlığı olarak taslağa son şeklini vermek. 2012 yılının ilk çeyreğinde de inşallah Meclis’e göndermeyi ümit   ediyoruz” dedi.          

 
Amerika’da yapacağı temaslara da değinen Şimşek, Türk-Amerikan Birliği ve TUSKON işbirliği ile düzenlenen kongrenin öğle yemeğine katılacağını ve bir konuşma yapacağını belirtti. Bakan Şimşek, ayrıca Türk-Amerikan Ticaret Odaları, Türk-Amerikan Toplumu, IMF ve Dünya Bankası’nda çalışan Türkler’in kurduğu WITSA   Derneği temsilcileriyle bir araya geleceğini ifade etti.          

 
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in 2 Aralık Cuma günü Türkiye’ye dönmesi bekleniyor.      

 

AA

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
EUR/USD Nereye Gidiyor…

EUR/USD paritesinde öğle saatlerinde dış kaynaktan gelen haberler neticesinde paritede agresif hareketler meydana gelmiştir. Parite teknik olarak gün içerisinde 1,3320...

Kapat