Sigara İçme, Alkolü Az Tüket Kardeşim Ne Olacak

Erdoğan yapılan zamlarla ilgili olarak şunları söyledi:”Sigara içmezsin olur biter , ne olacak, alkolu az tüketirsin olur biter, ne olacak. Porsche yerine Ford Fiat, Volkswagen kullanırsın, harcamanı düşürürsün olur biter. Cari açık sorunu olan bir ülkede, dikkat etmezsek, işi sıkı tutmazsan Yunanistan’a döneriz. Biz eşeği sağlam kazığa bağlamak zorundayız. Biz bu ara bazı ürünlere zam yaptık. Hemen medyada birileri vekil maaşlarına zammı gündeme getiriyor. Her vekilin altına araba, diyorlar bir programda izledim. Uçak bileti, kira vs diyorlar. Bu terbiyesizliktir. Biz iktidara geldik ilk yaptığımız iş lojmanları satmaktı. Bunu neden konuşmuyorsun, benim vekillerim kirada oturuyor. Avrupa ve ABD’nin işsizlikte durumu ortada. Türkiye bilişim teknolojisinde atılımlar yapıyor. Türkiye’nin 4 bir yanı duble yol, hızlı tren ve havayolları ile örülüyor. Şimdi orta halli vatandaşımız rahat rahat uçağa biniyor. Bu kervan yoluna devam edecek. Biz sizi enflasyona ezdirmeyeceğiz.’
 

Başbakan Erdoğan AKP 18. İstişare ve Değerlendirme Toplantısında yaptığı konuşmasında terörle mücadele konusuna değindi. Türkiye’nin büyümesini, gelişmesini, ilerlemesini istemeyenlerin en öncelikli hedefinin Türk milleti içindeki ahengin ortadan kaldırılması olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Herkes müsterih olsun, bu ahengi kimseye bozdurmayacağız” dedi. Erdoğan terör örgütünün mutlaka ve mutlaka kaybedeceğini belirterek şunları söyledi:

 
“Türkiye’nin ayağına zincir olmak isteyen, genç, kadın, çocuk, hamile, işçi, köylü demeden ocaklar söndüren caniler, sonunda mutlaka ama mutlaka kaybedecekler. Demokrasinin yollarına mayın döşeyenlerin kandan beslenmesine izin vermeyeceğiz. Terörle mücadelede yeni bir dönem başlamıştır. Süreci yeni baştan ele aldık ve yeni açılımlar, ilave tedbirler geliştirdik. Şartlar neyi gerektiriyorsa o yapılıyor, eksik bir şey varsa tamamlanıyor, bundan kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın. Terörün acısını en çok o bölgede yaşayan masum insanlarımız çekiyor, terörün maliyetini en çok onlar ödüyor. Terör, acıyı büyüterek varlığını sürdürmek istiyor. Terörist, acıyı büyütmek için evine ekmek alan polisime, askerime kurşun sıkıyor. Ve bunu kalleşçe yapıyor, gelip arkadan bunu yapıyor. Acıyı büyütmek için hamile kadına, bir veda yemeğine giden genç kızların yoluna pusu kuruyor, kurşuna diziyor. Zira, o cinayet örgütü, kaos istiyor, aklıselimin kaybolmasını, metanetimizi yitirmemizi istiyor. Herhalde, en çok bunu istiyor. Ama bu büyük millet bu tuzağa evvelallah düşmeyecek. 74 milyon vatandaşımızın terör ve terör örgütü karşısındaki hissiyatı birdir. İnsan hayatına kastedeni, hayata, masumiyete pusu kuranı hep birlikte lanetliyoruz. Terör yoluyla bu milleti birbirine düşürmek isteyenler bu karanlık ideallerine hiçbir zaman kavuşamayacaktır.”

 
“SİGARAYI İÇMEZSİN OLUR BİTER”
 

Başbakan Erdoğan konuşmasında vatandaşlara ve medyaya seslenerek ÖTV zammı konusunda yapılan eleştirilere yanıt verdi. “Kelimeleri sağa sola kaydırmayı sevmem” diyerek sözlerine başlayan Erdoğan şunları söyledi:

 
“Biz bu ara bazı ürünlere zam yaptık. Alkol tütün lüks araçlar vs. hemen başladılar. Milletvekilleri kendi maaşlarına baksın. Kim yapıyor bu işi. Beline diline dursun. Milletvekilleri 9 yıllık sürecimizde biz milletvekillerine zam yapmadık. Hani o geçmiş dönemlerde olur ya. Sadece en düşük memur ne alıyorsa zam noktasında milletvekilleri onu aldı. Oyunlar vs. o tür şeyler yapmadık. Ne diyor biliyor musunuz? Her milletvekilinin altında bir araba diyor. Onlara araba veriyormuşuz. Ondan sonra dağıttılar. Benzinleri uçak paraları bilmem neleri yahu bu terbiyesizliktir. Biz iktidara geldik milletvekillerinin tüm lojmanlarını sattık. Bu nasıl terbiyesizlik. Milletvekili lojmanları satıldığı zaman ses çıkarmadılar. Bunu bu parlamento yaptı. Niye bunu konuşmuyorsun niye bunu dillendirmiyorsun. Benim milletvekilimin çoğu kirada oturuyor. Bunu niye konuşmuyorsun. Ayıptır ya. Böyle milleti tahrik etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Milletvekilleri zannediyorlar el bebek gül bebek çalışıyor. Bu bir aşk meselesi dertli olmak gerekiyor. Hele hele Anadolu milletvekilleri bütün Anadolu’dan gelen misafirleri Ankara’da ağırlamak durumunda. Ağırlamadığı zaman o spiker gibi bak milletvekili oldu bizi bile kabul etmiyor ağırlamıyor. Hemen bunu söylerler. Ama onlar tabi haberi varsa bile bunu duymaz. Ayıptır ya ayıp. Milletin temsilcisini milleti ile nasıl ayırıyor. Bunun oyunlarını oynuyorlar. Sigarayı içmezsin olur biter. Alkolü biraz daha az tüketirsin olur biter. Kalkıp da Porsche kullanacağına gel Fiat kullan ne olacak Volkswagen kullan ne olacak. ülkenin cari azcık sorunu var. Rahmetli Özal’ın kemer sıkma dediği olay işi sıkı tutmazsak Yunanistan’ın durumuna mı düşelim. Biz eşeği sağlam kazığa bağlayalım.”
 

Erdoğan vatandaşa yapılan zamların enflasyon oranlarının altında olduğunu da belirterek “Sizi enflasyona ezdirmeyeceğiz” diye seslenirken muhalefete ise “Siyaseti otomatiğe bağlamış olanlar rakamların ne dediğine bakacak cesareti kendilerinde bulamıyorlar” yanıtını verdi.    (ANKA)

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Tepkiye devam

IMKB100 için kötümser görüşümüz devam etmekle birlikte endekse göre daha iyi performans gösterecek hisseler olduğunu düşünüyoruz. Hissenin geçmiş performansının düşük...

Kapat