Siemens/Kaeser: Avrupa’daki Krizin Sebebi Euro Değil

Siemens AG’nin CFO’su Joe Kaeser, Avrupa’daki krizin eurodan  kaynaklanmadığını söyledi.
 

Bloomberg HT’de yer alan habere göre, Dow Jones Newswires’a  röportaj veren Alman sanayi şirketi Siemens AG’nin CFO’su Joe Kaeser,  Avrupa’da sermayeye zarar veren mali sorunların sebebinin, euro  olmadığını savundu.
 

Ekonomik krizin, para birimi kriziyle karıştırılmaması gerektiğini  belirten Kaeser, “euroda sorun yok  krizde değil” dedi.     Kaeser, para birliğinin dağılması durumunda, Avrupa’daki ticari  faaliyetler için sorun yaratacağını belirterek, uyarıda bulundu.  Euronun tüketici ve şirketler için iyi bir şey olduğunu savunan  Siemens AG’nin finansal işlerden sorumlu genel müdürü Kaeser, euroya  tutunmanın önemli olduğunu ifade etti.
 

Siemens’in altyapı birimlerinde döviz risklerine karşı tedbirler  alındığı ve vadeli satış yapıldığını belirten Kaeser, türev  piyasalarına getirilecek yeni düzenlemelerin vadeli satış  programlarının maliyetlerini artıracağını söyledi.
 

Ancak Kaeser, “forex piyasalarında daha fazla şeffaflık için, bu  maliyeti yüklenmeye değer” dedi.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Halkbank, Banka Bonosu İçin İMKB’ye Başvurdu

Halkbank 750 milyon TL’lik banka bonosu ihracı için İMKB’ye başvuruda bulundu. Genel Müdürlük’ün en fazla 3 milyar TL’ye kadar banka...

Kapat