`Savaş kaçınılmaz, altın alın`

Doktor Kıyamet lakaplı para yöneticisi çok net konuştu:andnbsp;“Savaş çıkabilir. Şimdi altın alın“

Ortadoğu`daki siyasi risklerin arttığına dikkat çeken Doktor Kıyamet lakaplı yatırımcı Faber, şimdi altın alın dedi.

ALTIN FİYATLARINDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Doktor Kıyamet lakaplı para yöneticisi Marc Faber, İran ve İsrail arasındaki bir savaşın neredeyse kaçınılmaz hâle gelmesiyle Ortadoğu`daki siyasi riskin tırmandığını belirterek, değerli metallerin bir miktar güvenlik sağladığını savundu.

Siyasi riskin 6 ay önce zaten yüksek, şimdi ise daha yüksek olduğunu söyleyen Faber, er ya da geç ABD ya da İsrail`in İran`a saldıracağını, bunun kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

İran`ın petrol arzındaki kesintilere ilişkin kaygıların etkisiyle Brent petrolün varili Salı günü 123 dolardan işlem gördü.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Pazartesi günü ABD Başkanı Barack Obama ile yaptığı görüşmesinin ardından da İran`a olası bir saldırı yapabilecekleri fikrinden vazgeçme sinyali vermedi.

Ortadoğu ya da başka bir yerde savaş çıkarsa, Fed Başkanı Bernanke`nin daha fazla para basmaktan başka seçeneği olmayacağını söyleyen Faber, bu sebeple bu zamanlarda hisse senetleri ve değerli metallerde kalınmasını tavsiye etti. Faber ayrıca, savaşların büyük çoğunluğunun ve sosyal gerilimlerin şirketleri yıkamamış olduğunu belirtti.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Yasa tamam! Emekliye zam oranı ne?

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yaklaşık 2 milyon emeklinin beklediği İntibak Yasası`nı onayladı. Kanunla 2013 yılı Ocak ayından itibaren emeklilere 10 lira...

Kapat