Sanayide İstihdam Yükseliyor

TÜİK verilerine göre sanayide İstihdam bir önceki yılın aynı dönemine göre % 6,2, bir önceki döneme göre % 0,4 artmıştır.  NACE Rev.2’ye göre hesaplanan 2005=100 temel yıllı,  Üç Aylık Sanayi İstihdam Endeksi 2011 yılı I. döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre % 6,2, bir önceki döneme göre % 0,4 artmıştır. Üç Aylık Sanayi İstihdam Endeksi 103,1 olmuştur.

 
ANA SANAYİ GRUPLARI

 
Ana sanayi grupları sınıflamasında bu yılın birinci döneminde istihdam, bir önceki yılın aynı dönemine göre, ara malı imalatında yüzde 7, dayanıklı tüketim malı imalatında yüzde 7,1, dayanıksız tüketim malı imalatında yüzde 4,8 artış, enerjide yüzde 4,9 azalış ve sermaye malı imalatında yüzde 12,2 artış gösterdi.
 

Bir önceki döneme göre de ara malı imalatında yüzde 0,2, dayanıklı tüketim malı imalatında yüzde 1,1 artış, dayanıksız tüketim malı imalatında yüzde 0,4, enerjide yüzde 1,4 azalış ve sermaye malı imalatında yüzde 3,2 artış yaşandı.
 

Çalışılan saat ise bir önceki yılın aynı dönemine göre, ara malı imalatında ve dayanıklı tüketim malı imalatında yüzde 7,6, dayanıksız tüketim malı imalatında yüzde 4,7 artış, enerjide yüzde 4,4 azalış ve sermaye malı imalatında yüzde 13,4 artış gösterdi.
 

Bir önceki döneme göre ara malı imalatında yüzde 0,7, dayanıklı tüketim malı imalatında yüzde 3,6 artış, dayanıksız tüketim malı imalatında yüzde 1,3 azalış yaşanırken, enerjide aynı kaldı ve sermaye malı imalatında yüzde 4,5 arttı.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Yaşar Erdinç: Bekle Gör

Dün endeks 63.300′ü yukarı geçerken, önemli bir aşağı trenin yukarı doğru kırılmakta olduğunu  belirtmiş ve bu aşamada alım önermiştik. O...

Kapat