Şaka Değil…! İşini En İyi Yapana Özel İkramiye

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, müteahhitlere seslenerek, “Bundan sonra yolları en iyi yapan bizden özel ikramiye alacak. Bu, şaka değil. Ne kadar güzel iş yaparsanız, o kadar güzellikler görürsünüz” dedi.
 

2. Karayolları Ulusal Kongresi’nin gala yemeği Türkiye Müteahhitler Birliği’nin ev sahipliğinde Swissotel’de yapıldı. Ulaştırma Bakanı Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, 2012 yılının bu yıldan daha iyi olacağını belirtti.

 
Müteahhitlere seslenerek onlardan yolları güzel yapmalarını isteyen Yıldırım, şöyle devam etti: “’Bu da laf mı’ diyorsunuz ama güzelde sınır yok. Güzelin de güzeli var. Artık ‘ne olursa olsun da yapalım’ anlayışı zaten bitti. Bundan sonra yolları en iyi yapan bizden özel ikramiye alacak. Bu, şaka değil. Bu kadarını söylüyorum. Ne kadar güzel iş yaparsanız o kadar güzellikler görürsünüz. Bizim müteahhitlerimizin hepsi birbirinden güzel çalışıyorlar Allah için. Çünkü artık iş sizin kendi işiniz oluyor yavaş yavaş.”

  
Gelecek yıldan itibaren işveren olmaktan çekilerek edilgen ortağa dönüşeceklerinin altını çizen Yıldırım, etliye sütlüye karışmayan ama işe ortak olan bir pozisyona geçileceğini ifade etti. Yıldırım, “Yaptıracağımız işleri size vereceğiz. Yol yapacaksınız, işleteceksiniz, asfaltlayacaksınız, kendi malınız gibi özene bezene yapacaksınız. Ondan sonra da paraları getireceksiniz bize, biz de adil bir şekilde paylaşacağız” diye konuştu.

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
THY’nin Yolcu Sayısı Arttı

Türk Hava Yolları’nın (THY) yolcu sayısı, ocak-eylül 2010 döneminde 21,9 milyon iken, 2011 yılının aynı döneminde yüzde 11 artışla 24,3...

Kapat