Sadece Yunanistan Değil, Tüm Dünya Zor Bir Dönem Yaşıyor

Almanya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Philip Rösler, Alman işadamlarını Yunanistan’a yatırım yapmaya çağırdı.          
 

Kalabalık bir Alman işadamları grubuyla birlikte Yunanistan’ı ziyaret   eden Rösler, Atina’da düzenlenen Yunan-Alman iş forumunun açılışında yaptığı   konuşmada, ekonomik sıkıntı içinde bulunan ülkenin sadece Yunanistan olmadığını,   tüm Avrupa’nın ve dünyanın zor bir dönem yaşadığını söyledi.          
 

Yaşanan krizin en büyük nedeninin rekabet eksikliği olduğunu ifade eden   Rösler, “Ancak, zor dönemlerde başımızı öne eğmek yerine, kolları sıvayarak daha   çok çalışmak ve uygun ortakları bulmak gerekir. Biz bunun için buradayız” dedi.          
 

Rösler, Atina’da Yunan hükümet yetkilileriyle sürdürülen temasların   olumlu geçtiğini belirterek, görüşmeler sonunda iki ülke arasında, yatırımlarla   ilgili bürokratik engellerin azaltılması, yatırımların hukuki açıdan güvence   altına alınması ve  yatırımların finanse edilmesi konularıyle ilgili bir   işbirliği mutabakatı imzalanacağını açıkladı.          

 
Bu konuda Avrupa Yatırım Bankasıyla görüşmelerin sürdüğünü belirten   Rösler, Alman işadamlarını bu konudaki destek finansmanlarından yararlanarak,   Yunanistan’a yatırım yapmaya çağırdı.          
  

Rösler ayrıca, Yunan ve Alman yetkililer arasında sürdürülen görüşmelerde   iflasın gündem konusu olmadığını belirterek, “Bizim konumuz Avro Kuşağındaki tüm   ülkelerin ve de Yunanistan’ın desteklenmesi” diye konuştu.          
 

Yunanistan ziyaretinde Rösler’e Alman Sanayiciler Birliği’ne (BDI) üye   Alman şirketlerinin yöneticilerinden oluşan yaklaşık 70 kişilik bir heyet eşlik   ediyor.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Güntay Şimşek: Obama’nın İndiği Her Yere İnebilir miyiz?

Başbakan Erdoğan’ın Güney Afrika seyahatinden yine ilginç malzemeler çıkarabilmiş olmamıza sevindim. Bir önceki geziden Alman vakıfları ile dönülmüştü. Henüz tartışması...

Kapat