Sabancı Perakende’de %20 Büyüme Hedefliyor

 

 

Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, kurdaki ani yükselişlerin perakende sektöründe özellikle ithal ürün fiyatlarında artışa yol açabileceği ve tüketici güvenini olumsuz etkileyebileceğini; ancak perakende grubu olarak yılsonu için koydukları yüzde 20 büyüme hedefini koruduklarını söyledi.

 

Dinçer, DEİK Türk-Amerikan İş Konseyi toplantısı sonrası Reuters’a yaptığı değerlendirmede, “Kurdaki ani yükselişler tüketici güvenini olumsuz etkileyebilir. Gıda perakendesinde çok fazla etkisi olmasa da, özellikle Teknosa gibi ürünlerin büyük kısmının ithal olduğu perakende kollarında yansımaları olacaktır. Tedarikçilerin yapacağı artışa bağlı olarak, ithal perakende ürün fiyatlarında yükseliş olabilir. Ancak bu yıl koyduğumuz yüzde 20 büyüme hedefinde bir değişiklik yok” dedi.

Dinçer’in daha önce yapmış olduğu açıklamalara göre, perakende grubu 2010 yılını 5 milyar liraya yakın ciro ile tamamlamıştı. Sabancı Holding, perakende alanında Carrefoursa, Diasa ve Teknosa ile faaliyet gösteriyor. Yıla 1.55’li seviyelerde başlayan dolar/TL, eylül ayı sonunda 1.86 seviyesine yükseldi. TL’de eylül sonu itibariyle, yılbaşından beri değer kaybı yüzde 16 olurken, bir aylık kayıp ise yüzde 8 seviyesinde.

 

 

Milliyet Ekonomi

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Memur-Sen Enflasyonu: %0.91

    Memur-Sen tarafından Eylül ayına yönelik yapılan araştırmaya göre, açlık sınırı Eylül’de bin TL’yi geçti ve bin 4 TL’ye...

Kapat