Saab Bizimle Görüşüp Hava Yarattı

Türkiye’nin Stockholm Büyükelçisi Zergün Korutürk, Saab’ın içine  düştüğü ekonomik krizden sonra ‘Türkiye’ye alsın’ diye talep geldiğini ancak ortada ciddi bir şeyin olmadığını söyledi.     
 

Hürriyet Gazetesinin haberine göre, Korutürk Saab’ın CEO’su Victor  Müller’in yanına bir hukukçusunu alarak kendisinden randevu talep ettiğini belirterek, “Türkiye’nin kendi markasını üretmesi bizzat  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından dile getirildiği için bize  ileri teknolojiye sahip Saab’ın Türkiye için ideal marka olacağını  aktardılar” diye konuştu.     
 

Möller’in verdiği bütün bilgileri Ankara’ya ilettiklerini kaydeden  Korutürk, şunları anlattı: “Ortada ciddi hiçbir şey yok. Ancak bu görüşmeden sonra İsveç medyasına ve dünya medyasına sanki bir şeyler  oluyormuş havası verilerek Saab’ın pazarlanması gibi bir hava hissettim. Ben İsveç’teki Türkiye’nin bir Büyükelçisiyim. Haliyle  gelen bir randevuyu kabul ettim. Ancak ardından çıkan yazılar gerçeği yansıtmıyor.”

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Para Bol

ECB’nin ihalesinde beklenenin çok üzerinde para ile Avrupa’da nakit muslukları açılınca gelen iyimser hava yine gün içerisinde tersine döndü.ABD ise...

Kapat