Roubini: Kusursuz Fırtına Geliyor

Ekonomist Nouriel Roubini, zayıflayan ekonomi şartların 2013′de  biraraya toplanacağını ve global zayıflıkların bir kusursuz fırtına oluşturacağını bildirdi.
 

CNBC’ye konuşan Roubini, Avrupalı liderlerin önemli ekonomik  konular çözmekte oyalanmalarının bu kusursuz fırtınaya yol açacağını öngördü. Avrupalı liderlerin Yunanistan ve Portekiz gibi ülkelerin  borç ödeme yeterliliği konuları ile başa çıkması ertelemekte olduklarını,  ABD’nin de büyük bir mali reformu 2012 seçimleri sonrasına bırakmasının  söz konusu olduğunu işaret eden Roubini, bunun potansiyel büyük ekonomik problemlerin hepsinin birden 2013 yılında günde gelmesi  almına geldiğini savundu.

 
Roubini “Benim öngörüme göre kusursuz fırtına bu yıl veya gelecek yıl değil, ancak 2013′de olacak” diye konuştu.
 

ABD’nin mali kemer sıkma tedbirleri almasını desteklediğini  ifade eden Roubini, ancak bunun ekonomiyi daha fazla yavaşlatmaktan kaçınaracak şekilde birkaç yıla yayılması gerektiğini düşündüğünü  de belirtti.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
M.Uğur Civelek: Enflasyon Fobisi Olan Güçlüler Lobisi

Sürdürülebilir olmayan eğilimlere kayıtsız kalınmasının yarattığı olumsuzlukları, kısa vadeli fark edilmeye yan tesirler nedeniyle giderek güçlenen yozlaşmaya sıklıkla dile getiriyoruz,...

Kapat