Roubini, Avro Bölgesi’ndeki Krizler Devam Edecek

Ekonomist Nouriel Roubini, Avro Bölgesi’ndeki krizlerin devam  edeceğini ve Yunanistan’ın bir temerrüde düşmesi nun ‘ne zaman’dan çok bir ‘eğer’ sorusu haline geldiğini söyledi.
 

The Independent gazetesine yaptığı açıklamada, Yunanistan’ın eşiği geçtiğine inandığını belirten Roubini, gelecek yıl veya iki yıl  Avro Bölgesi’nin birlik içinde duracağını ve sürdürülemez boçları  yeniden yapılandıracağını öngördüğünü bildirdi. Bu yeniden yapılandırmada ilk ülkenin Yunanistan olacağını ve uyguladıkları planlardın başarısız  olması halinde belkide İrlanda ve Portekiz’in Yunanistan’ı takip  edeceğini öngören Roubini, gelecek 5 yılda ise bazı Avro Bölgesi  çevre ülkelerinde, Avro Bölgesi’nden çıkılması için politik  baskının yükselmesini beklediğini vurguladı. Roubini, Yunanistan,  İrlanda ve Portekiz’in Avro BÖlgesi’nden çıktıklarının görüyebileceğini  dile getirirken, İspanya için de piyasalardan daha kötümser olduğunu ifade etti.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Avrupa Borsalarının Düşüşle Başlamaları Bekleniyor

Yunanistan’ın Avro Bölgesi’nden çıkacağı söylentileri ve  Portekiz’e AB-IMF yardımının Finlandiya tarafından onaylanıp onaylanmayacağı belirsizliğinin gündemde yer aldığı Avrupa’da  piyasaların güne...

Kapat