Riskli Varlıklara Para Yağıyor

WSJ’ın haberine göre geçen hafta GOP F/X ve DİBS fonlarına 1.44 milyar dolar taze para girdi.  Hisselere giriş ise  453 milyon dolarda kaldı.  Barclay’se göre, GOP hisseleri fevkalade performans gösteren Wall Street’in gölgesinde kaldı.  Perşembe akşamı itibarı ile MSCI GOP sadece %0.2 prim yapmıştı.

 

WSJ’a göre, yatırımcıların riskli varlıklara iştahı artıyor. Geçen hafta ABD Likit Fonlardan 4.5 milyar dolar çıktı.  Diğer araştırmalara göre ise sadece Şubat ayında ABD hisse ve uzun vadeli tahvil fonlarına giren para 46 milyar dolar oldu.

 

Reuters’e göre S&P500’ün hafta içinde  Mayıs 2008’den bu yana en yüksek değeri olan 1.404 puanı denemesine karşın henüz ralli bitmedi.  VIX indeksinin 5 yıllık dip yapması ve orta büyüklükte hisse senetlerinin de ralliye katılması, dayanıklılık anlamına geliyor.

 

Reuter’in danıştığı uzmanlar, Nisan ayının tarihsel olarak hisseler için olumlu geçtiğini kaydederken, eğer S&P500 1.400 bandında hacim yaparsa, 1.440 puana kadar yükselebileciğini hatırlattılar.  GOP’da ise görünüm daha büyük belirsizlikler içeriyor. BRIC’de yavaşlama  ve artan petrol fiyatları yanında MSCI GOP’un sene başından bu yana %17 prim yapması da yatırımcıları düşüdürüyor.  GOP için en büyük darde ise doların Euro ve yene karşı daha fazla değer kazanması olabilir.

 

Twitter:  @AtillaYesilada1

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
19-23 Mart 2012 Haftaya Bakış Analizi…

EUR/USD ANALİZ Geride bıraktığımız hafta gelen makro-ekonomik verilerin etkisiyle satıcılı bir seyir izlediğimiz EUR/USD paritesi 1,30 desteğine kadar gerilese de...

Kapat