Rick Perry, Fed Başkanı Ben Bernanke’yi “İhanet”le Suçladı

Son günlerde ekonomi konularında yaptıklarıyla gündeme gelen Rick Perry bu sefer FED’e yüklendi. Perry, Fed başkanı Bernanke’nin 2012′deki seçimlerden önce teşvikleri artırmasını “ihanet” olarak değerlendirdi. Sert ve nahoş ifadeleri dikkat çeken Perry, Bernanke için, “eğer bu adam Başbakanlık Seçimleri’ne kadar daha fazla para basarsa, onunla ne yaparsanız bilemiyorum” dedi ve kendisinin Teksas’ta hiç de hoş karşılanmayacağını söyledi. Perry, “siyaset adına para basmak, Amerikan tarihine kara kalemle yazılacaktır” diye konuştu.
 

Kampanya konuşmaları esnasında Merkez Bankası’na ilişkin planlarına yönelik soruya ise Perry, “Fed’in önceki 3 yılda yaptığı hatalardan ders almalıyız” ifadeleriyle yanıtladı. Son 3 yılda ABD’nin ülke ekonomisinde deneysel yöntemler kullandığını savunan Perry, bu yöntemin “trajik bir şekilde kötü” gittiğini iddia etti. Teksas Valisi Perry’nin sözleri, Beyaz Saray ve Demokrat Partililer tarafından eleştirildi.

 

Teksas Valisi Rick Perry, geçtiğimiz günlerde 30 bin kişinin katıldığı kriz duasında bir konuşma yaparak gündeme gelmişti.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex: 17 Ağustos Akşam Analizi

EUR/USD ANALİZ ABD'de geçtiğimiz yıl başlayan tahvil alım programları için ilk çağrıyı yapmış olan St. Louis Fed Başkanı James Bullard,...

Kapat