Rehn: Yunanistan İçin Yeni Düzenleme Yapilabilir

Avrupa Birliği Ekonomi ve Mali İşlerden sorumlu üyesi Olli Rehn,  Fransız gazetesi Les Echos’a yaptığı açıklamada Yunanistan’ın borçlarının vadesinin gönüllülük bazında uzatılabileceğini söyledi.

 
Olli Rehn, bu hamleyi  Yunanistan’ın “profilini değiştirmek” olarak niteledi.
 

Borçların yeniden yapılandırılması seçeneğini dışta bırakan Olli  Rehn, ancak bu sürecin Yunanistan’ın özelleştirme programına başlamasının ardından yapılabileceğine dikkat çekti.
 

Rehn aynı zamanda IMF Başkanlık seçimlerine de değinerek, IMF  liderliğini bir Avrupalı tarafından üstlenilmesini doğru bulduğunu  savundu. Olli Rehn, Fransız Maliye Bakanı Christine Lagarde’ın  adaylığına destek verdi.

 

– Dün Yayınlanan Haberimiz –
 

Yunanistan İçin Yeniden Yapılandırma Hazırlıklıkları Başladı
 

Hollanda’da yayınlanan Het Financieele Dagblad gazatesinin  haberine göre Avro bölgesi ülkeleri, Yunanistan’ın borç vadelerinin uzatılması için hazırlıklara başladılar.
 

Brüksel’den isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkiliye  dayandırılan haberde, Avro Bölgesi yetkililerinin bir borç yeniden biçimlerdirme için gizli olarak teknik hazırlıklara başladıkları,  bu şekilde Yunanistan’a finansal yükümlülüklerine yerine getirmesi  için daha fazla zaman verileceği vurgulandı

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
FOREX: US Dollar Builds on Gains Amid Risk Aversion, UK GDP on Tap

The US Dollar continued to build on recent gains in overnight trade as stock losses drove demand for the safe-haven...

Kapat