Portekiz Bankalarının Notuda Gitti

Uluslararası kredi derecelendirme kurumu   Moody’s, 9 Portekiz bankasının kredi notunu düşürdü.          

 
Moody’s yaptığı açıklamada, 9 Portekiz bankasının kredi notunun   düşürülmesine gerekçeleri, Portekiz’in kredi borcu, zayıf bir ekonomik büyüme   beklentisi ve bankaların likit elde etmekte karşılaştıkları baskı olarak   sıraladı. Moody’s, Portekiz’in bu 9 önemli bankasının kredi notunun   düşürülmesini, geçtiğimiz 15 temmuzda Portekiz’in kredi notunun Baa1′den Ba2′ye   indirilmesinin bir uzantısı olduğunu kaydetti.          
 

Uluslararası kredi derecelendirme kurumu, Banco Portugues de Negocios   dışında kredi notunu düşürdüğü diğer 8 Portekiz bankasının görünümünü negatife   aldı.          
  

Moody’s, Portekiz’deki şu bankaların kredi notunu düşürdü: Caixa Geral de   Depositos (Ba1′den Ba2′ye), Banco Espirito Santo (Ba1′den Ba2′ye), Banco   Santander Totta (Baa1′den Baa2′ye), Caixa Economica Montepio Geral (Ba2′den   Ba3′e), Banf SA (Ba2′den Ba3′e), Banco Comercial Portugues (Ba1′den Ba3′e), Banco   BPI (Baa3′den Ba2′ye), Banco Portugues de Negocios (B1′den B3′e), Espirito Santo   Financial Group (Ba2′den B1′e).

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Gözler Tarım Dışı İstihdamda…

EUR/USD ANALİZ Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy yolun sonuna yaklaşıyor. Yunanistan'ın temerrüte düşmesine izin verilip verilmeyeceğinden,...

Kapat