Petrol de Düzeltme Süreci Sona Erdi

Makro Ekonomik Görünüm: Düzeltme sürecinin sona erdiği petrolde  dün satıcılı bir seyir izlendiğini gözlemledik. Buna bağlı olarak  günün genelinde 105,5$-107,4$ seviyeleri arasında hareket yaşanan  piyasada petrol dolar karşısında yaklaşık %1 oranında değer kazandı.  Bugün, Avrupa Merkez Bankası’nın aylık raporunun yanı sıra ABD ÜFE  endeksi ve Fed yetkililerinden gelecek olan açıklamalar piyasada  yakından takip edilecektir.
 

Genel Teknik Görünüm: Teknik olarak, kısa vadede sat, orta vadede  bekle sinyallerinin oluştuğunu, işlem hacminin ise günlük bazda düşük  kaldığını gözlemliyoruz. Hem sinyallerin karışık konumda olması hem de  piyasaya katılımın zayıf olmasına bağlı olarak temkinli hareketin  korunması beklenmelidir.
 

Kısa Vadeli Strateji: Kısa vadede sinyaller bekle, işlem hacmi ise  zayıf konumdadır. Makro görünüme bağlı olarak çıkışın sürmesi  beklenmelidir.
 

Seviyeler: Gün içinde 106,3$ ve 104,2$ seviyeleri destek noktası  olarak belirirken olası yükselişlerde 108,3$ ve 110,3$ direnç  seviyeleri yakından takip edilmelidir.

 
Eco Yatırım

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
EUR/USD’daki Çırpınışlar

Dün yapmış olduğumuz yorumda yükseliş trendinin üst kanal noktasının kırılıp, kırılmaması ile ilgili strateji belirtmiştik. Parite dün gün içinde 1,4520...

Kapat