Petrol Çıksın Diye Dua Ediyor

Dünyada herkes petrol fiyatları düşsün diye beklerken; üstelik de seçime gidiyor olmasına rağmen bunun tam tersini arzulayan bir siyasetçi var: Vladimir Putin.

Tüm dünya son dönemde jeopolitik gerginlikler nedeniyle yükselen petrol fiyatları üzerinde tartışırken, tüm bu değerlendirmelerin tersini bekleyen bir siyasi lider var.

Bir taraftan yükselen İran gerginliği, diğer taraftan merkez bankalarının piyasalara bolca likidite sürmesi sonrasında brent petrol fiyatı 125 doların, ABD tipi ham petrolün fiyatı ise 109 doların üzerini gördü.

Ancak tüm bunlardan, üstelik de seçime gitmesine rağmen olumsuz etkilenmeyen tek siyasetçi Rusya Başbakanı vladimir Putin.
Yükselen fiyatlar, petrol üreticisi olması nedeniyle en kazançlı çıkan isim olan Putin’in seçim öncesinde elini güçlendiriyor.
Yılbaşından bu yana Rus borsasının getirisi yüzde 13.58 olurken aynı dönemde brent petrol fiyatındaki artış da yüzde 10′un üzerinde oldu.
Son iki günden bu yana gerileme eğiliminde olan petrolün fiyatının yeniden yükselişe geçmesi, seçim öncesinde sokak gösterileri nedeniyle zor günler geçiren Putin’in en önemli dileği.  (Thelira)

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
TT Sermaye Arttırmına Gidiyor

Türk Telekom’dan İMKB’ye yapılan açıklamada AVEA’nın geçmiş dönem borcu kadar sermaye arttırımına gidecekleri belirtildi. Avea, şirket sermayesini güçlendirme kararı aldı....

Kapat