Petrol Çakıldı

ABD ekonomisi ve Euro Bölgesi’nin borç krizine ilişkin kaygılar uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarını dört haftanın en düşüğüne geriletti. S&P GSCI Endeksi, yüzde 3 oranında düştü ve 651.6 puana geriledi. Bu, 27 Haziran’dan beri en düşük seviye.

ABD ham petrolünün varil fiyatı eylül vadeli yüzde 4.5 azalarak 87.84 dolara indi. ABD ham petrolünün varil fiyatı eylül vadeli dün 1.86 dolar değer kaybıyla 91.93 dolar olmuştu.
 

Londra Brent tipi ham petrolün varil fiyatı eylül vadeli 3.4 gerileyere 109.44 dolara indi. Böylece Londra Brent tipi ham petrolün varil fiyatı geçen ayın başından bu yana en düşük seviyesine gerilemiş oldu. ABD ekonomisinin büyümesinin zayıf olması ve Euro Bölgesi’nin borç krizinin giderek artmasının petrole olan talebi azaltacağı beklentisi ve doların değerinin yüksek olması petrol fiyatlarının düşmesinde etkili oluyor. Geçen hafta petrol 100 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

 
Gümüşteki düşüş yüzde 4′ten fazla olurken buğday fiyatları ise Haziran’dan beri en büyük düşüşü kaydetti. Altın ise rekor seviyeye yükseldi. S&P GSCI Endeksi’ndeki 24 emtianın tümü geriledi.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
İspanyol Borsası Bir Yılın Dibini Gördü

Avrupa borç krizinin etkisiyle piyasalardaki   belirsizlik devam ederken, Madrid borsası IBEX 35 günü yüzde 3,89′luk düşüşle,   son 1 yılın en...

Kapat