Pektaş Kablo, Kapasitesini Yüzde 40 Artıracak

“Enerji, emek ve kalitenin buluştuğu nokta” sloganı ile  faaliyetlerine devam eden Pektaş Kablo yeni makine parkuru sayesinde  üretimleri %60 artış gösterdi.  Yeni bir tesis kurmak için  çalışmalar yapan Pektaş Kablo 2011 yılı bitmeden bu tesiste üretime  başlamayı ve kapasitelerini %40 artırmayı planlıyor.

 
Pektaş Kablo Genel Müdürü Hüseyin Pektaş, hammadde fiyatlarındaki  artışın kablo fiyatlarını etkilediğini söyledi.       2010 yılı yurt içi satışları ve yatırımları ile ilgili Metals  Market Net Dergisi’ne konuşan Pektaş Kablo Genel Müdürü Hüseyin Pektaş  2010 yılına göre son derece verimli bir dönem geçirdiklerini anlattı.

 
Pektaş, “Yeni makine parkurumuz sayesinde üretimimiz diğer  yıllara oranla %60 artış gösterdi yeni tesis ve makine yatırımlarına ara vermeden devam etmekteyiz. 2011 yılında devam edecek olan  yatırımlarımla yurt içindeki pazar payımızı arttırmayı hedefliyoruz.  Yeni tesis için fizibilite çalışmalarımız devam ediyor. Planlandığı  gibi gerçekleşirse 2011 yılı bitmeden yeni tesisimizde üretime  başlamayı ve üretim kapasitemizi %40 arttırmayı hedefliyoruz” dedi.
 

Pektaş Kablo’nun çalışma prensibi hakkında bilgi veren Hüseyin  Pektaş, ” Enerji, emek ve kalitenin buluştuğu noktayız. Müşterilerimizin ihtiyacını  karşılayacak ürünü, verimli ve hızlı bir  şekilde sağlamayı kalite politikasının ana unsuru olarak benimsedik”  diye konuştu.
 

Kabloya olan talep artışını inşaat sektörünün canlanmasına  bağlayan Pektaş Kablo Genel Müdürü Hüseyin Pektaş: “İnşaat sektörünün  yurt içi ve yurtdışında canlanması ve sanayileşmenin artması ile  birlikte enerjiye olan ihtiyaç ta artmakta, buna paralel olarak  enerjiyi taşıması için gerekli olan kablolara olan talep  arttı”  şeklinde konuştu.
 

Sektörel gelişime rağmen kar marjlarında bir düşüş yaşandığını da  sözlerine ekleyen Hüseyin Pektaş hammadde fiyatlarındaki artışın kablo  fiyatlarını yükselttiğini söyledi. Pektaş : “Kar marjlarında bir düşüş  yaşandı ve yaşanmakta bakır ve ham madde fiyatlarındaki aşırı yükseliş  kablo fiyatlarının da artmasına sebep oldu” ifadesini kullandı.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Crude Oil to Follow S&P 500 Higher, Gold Torn Between Competing Forces

Crude oil prices are set to follow US stock markets higher amid a broad upswing in risk appetite while gold...

Kapat