Parite

EUR/USD: Çıta yükseliyor

Şubat ayına girmişkten aylık tabloya bakabiliriz: eğilimin giderek pozitif bir hal aldığı 2012 -2013 dönemi bekleyebiliriz. Son 10 yılın dalgalanmalarana bakarak 1.60 üzeri seviyeleri beklemek için veriler giderek artmaktadır.

Referans aldığımız 50 aylık geçmiş dönemde görülen sert düşüşlerin boyu giderek kısalmaktadır. Bir başka deyişle dalgalanma devam etmekle birlikte geçmişe göre daha az şiddetle gerçekleşmektedir. Üstelik, 50 aylık ortalama altına gerilemelerin yaşandığı dönemler sonrasında hızlı yükselişler de görülmüştür. Geçmişte olduğu gibi ortalamanın %6 altındayız.

Yine geçmişte olduğu gibi, ortalamanın %3 ve %6 üstü hedeflenebilir. Bunu destekleyen en önemli unsur uzun dönem boyunca azalan dalgalanmadır.

Yükselişin ilk hedefi olan 6 haftalık ortalama üzerindeyiz ve sıradaki hedef 50 haftalık ortalama olacaktır.  Önümüzdeki haftalarda geri çekilmeler daha kuvvetli yükselişlere ortam sağlayabilecektir.

Genel bakış açısı: azalan sapma ve yataya dönen hatta düşen ortalama alıcıları daha istekli şekilde harekete geçirecektir.

kısa vade direnç:1.3350 – 1.3325 destek:1.3000 – 1.3025   (2012 zirve beklentisi: 1.45)

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Enflasyonu, İstihdam İçin Feda Etmiyoruz

Fed Başkanı Bernanke, istihdamı desteklemek adına enflasyon hedefinin feda edilmeyeceğini savundu.   Teşvik politikalarının enflasyonu sıçratacağına ilişkin eleştirileri yanıtlayan Fed...

Kapat