Otomotivciye Şikayete Ret

Rekabet Kurulu, bazı otomotiv firmalarının aynı konseptteki araçlara aynı fiyatı uyguladıkları iddiasıyla ilgili şikayeti, soruşturma açılmasına gerek olmadığı gerekçesiyle reddetti.Rekabet Kurulu’nun web sitesinde yayımlanan kararlara göre, binek otomobil satışı faaliyetinde bulunan ALJ Otomotiv AŞ, Anadolu Araçlar Ticaret AŞ, Baylas Otomotiv AŞ, Borusan Otomotiv İthalat ve Dağıtım AŞ, Doğuş Otomotiv Servis ve Tic. AŞ, Ford Otomotiv San. AŞ, General Motors Türkiye Ltd. Şti., Honda Türkiye AŞ, Hyundai Assan Otomotiv San. ve Tic. AŞ, MAİS Motorlu Araçlar İmal ve Satış AŞ, Mercedes Benz Türk AŞ, Mermerler Otomotiv Taşımacılık Turizm Tekstil İnşaat Gıda ve Paz. AŞ, Nissan Otomotiv AŞ, Peugeot Otomotiv Pazarlama AŞ, Temsa Global Sanayi ve Ticaret AŞ, TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası AŞ, Toyota Pazarlama ve Satış AŞ’nin kanuna aykırı davrandıkları gerekçesiyle inceleme yapıldığı anımsatıldı.
 

Kararda, adı geçen şirketlerin aynı konseptteki araçlara aynı fiyatı uygulayarak 4054 sayılı Kanuna aykırı davrandıkları iddiası üzerine yapılan inceleme sonucunda 4054 sayılı Kanun uyarınca soruşturma açılmasına gerek olmadığı gerekçesiyle şikayetlerin reddedildiği duyuruldu. (Hürriyet)

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Toplantı Sonrası Piyasalardaki Son Durum ( 27.08.2011 – 01:58)

Bernanke'nin toplantı sonrası yapmış olduğu açıklamalardan sonra ABD borsalarında sert satışlar yaşanırken haberin etkisinin geçmesi ile ABD borsaları kayıplarını telafi...

Kapat