Obama, Sosyal Güvenlik Harcamalarını Kısacak

Washington Post gazetesinin haberine göre ABD Başkanı Barack Obama, ülkenin borçlanma tavanının artırılması konusunda Cumhuriyetçiler  ile bir uzlaşma sağlamak için kongre liderlerine sosyal güvenlik ve  sağlık harcamaları programlarında kesinti önerecek.
 

Obama, bugün Beyaz Saray’da Cumhuriyetçi ve Demokrat kongre  liderleri ile biraraya gelerek bütçe kısıntıları ve federal hükümetin borçlanma tavanı konularında uzlaşma sağlamaya çalışacak.
 

Washington Post’a göre Obama’nın ortaya koyacağı plan, yaşlılar  için devlet sağlık sigortası programında ve yine emeklilik ödemelerini içeren sosyal sigorta programında ciddi kesinti öngörüyor.
 

Konuya yakın kaynaklara dayandırılarak verilen bir başka  haberde ise Obama’nın borç azaltım planının Temsilciler Meclisi’nin Cumhuriyetçi Baykanı John Boehner ile görüştü, ancak anlaşmaya  ulaşamadı.

 
ABD HAZİNESİ,  TEDBİRLER DÜŞÜNÜYOR
 

ABD Hazinesi,  federal borçlanma tavanının 2 Ağustos tarihine kadar uzatılamaması  halinde bir temerrüt ile karşı karşıya kalmamak için neler  yapılabileceğini değerlendiriyor.
 

Verilen bilgiye göre, ABD Hazine Bakanlığı içinde oluşturulan  küçük bir ekip, temerrüten kaçınmak için aralarında borca öncelik verme gibi yasal seçenekleri araştırıyor. Kaynaklar, Hazine’nin değerlendirdiği seçenekler arasında  ödemelerin ertelenmeye çalışılması ve 2 Ağustos sonrasında nakit  akışlarının yönetilmesinin de yer aldığını ifade ediyorlar.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
M.Uğur Civelek: Enflasyon Fobisi Olan Güçlüler Lobisi

Sürdürülebilir olmayan eğilimlere kayıtsız kalınmasının yarattığı olumsuzlukları, kısa vadeli fark edilmeye yan tesirler nedeniyle giderek güçlenen yozlaşmaya sıklıkla dile getiriyoruz,...

Kapat