Obama: Anlaşma Yok Ancak Görüşmeler Olumlu Geçti

ABD Başkanı Barack Obama, dün Kongre liderleri ile federal  hükümetin borçlanma tavanını artırılması ve bütçe açıklarının  kısılması yönünde yaptığı görüşmenin yapıcı geçtiğini ancak, tarafların  hala bir anlaşmaya varmaktan uzak olduklarını bilrdirdi.

 
Kongre liderleri ile toplantının ardından açıklama yapan Obama,  tüm tarnafların borçlanma tavanının artırılmasına ihtiyaç olduğu görüşünü paylaştıklarını ancak, tüm konularda anlaşmaya varılmadıkça hiçbir konuda anlaşaya varılamayacağını ifade ettiklerini söyledi.
  

Obama, Kongre liderleri ile Pazar günü Beyaz Saray’da tekrar  biraraya geleceğini de vurguladı.
 

PELOSİ, “DEMOKRATLAR SOSYAL GÜVENLİK VE TIBBI BAKIM SİGORTASINDA KESİNTİYİ DESTEKLEMEZ”
  

Temsilciler Meclisi Azınlık Lideri Nancy Pelosi, Temsciler Meclisi  üyesi Demokrat parlamenterlerin federal bütçe açıklarının azatılması  için tıbbı bakım sigortası ve Sosyal Güvenlik sistemi aracılığı  ile yapılan ödemelerin düşürülmesini desteklemeyeceklerini söyledi.

  
Pelosi, federal açıkların gelecek 10 yılda 4 trilyon Dolar  azaltılması hedefine tıbbı bakır sigortası ve sosyal güvenlik  ödemelerine dokunulmadan ulaşılabileceğine inandığını vurguladı.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Güven Sak: Pazarlama birimleri ile 500 milyar dolar ihracat olmaz

Türkiye’ye ilgi gösteren küresel dev şirketlerin pazarlama birimleridir. Devler için iç pazarı nedeniyle ilginçtir.   Seçim bitti. Milli irade ortaya...

Kapat