Obama’nın Açıklaması Petrol Fiyatlarını Yukarı Çekti

Barack Obama’nın piyasaları rahatlatan borç-limiti uzlaşması açıklamasından sonra ABD’nin temerrüde düşme endişesi aşıldı ve ham petrol fiyatları yükselişe geçti.

Dünyanın en büyük ham petrol kullanıcısının temerrüde düşmekten kurtulacağı haberi ham petrol fiyatlarına olumlu yansıdı. Nordea Bank AB analisti Thina Saltvedt: ” Piyasalar rahatlamış görünüyor. Yatırımcıların risk iştahı artıyor ve petrol ve emtialar gibi daha riskli varlıklara yöneliyorlar. ” dedi.  

Newedge Group Emita ve türevleri satış yöneticisi Ken Hasegawa: ” Obama’nın konuşması fiyatları keskin biçimde yükseltti. Bu piyasa çöküşten kurtulabilir. Küresel ekonomik toparlanma ve kışın gaz tüketimine gelecek talep fiyatları daha da yukarı çekebilir. “ yorumunda bulundu.

Commitment of Traders’ın yayınladığı rapora göre; Hedge Fon yöneticileri ve diğer para yöneticileri petrol piyasasında bu hafta itibariyle alıcı olmaya başladılar.

Ekonomi Haber Yorum

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Tüketici Güveni Temmuz Ayında Düşüş Gösterdi

CNBC-e Tüketici Güven Temmuz ayı endeksi, Haziran ayı endeksine  göre yüzde 4,6 düşüş göstererek 100,38 değerini aldı.  CNBC-e’den yapılan açıklamaya...

Kapat