Obama’dan Geniş Kapsamlı Plan

ABD Başkanı Barack Obama, ülkenin mali problemlerini düzeltme  çabalarının bir parçası olarak, bütçe açıklarını azaltmaya yönelik geniş kapsamlı bir planı Kongre’ye sunacağını bildirdi.
 

CNN’e konuşan Obama, ABD’nin geçtiğimiz ay Temsilciler Meclisi  Başkanı Boehner ile vardıkları anlaşmada bütçe açığında ciddi bir indirime gitme fırsatının kaçırıldığını da ifade etti.

 
OBAMA YÖNETİMİ, BİYOYAKITA YATIRIM YAPACAK
 

ABD Başkanı Barack Obama, gelecek üç yıl boyunca, gelişmiş alternatif hava ve denizcilik biyoyakıtları üretmek için toplam   510 milyon dolara kadar yatırım yapılacağını duyurdu.
 

Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Tarım ve Enerji bakanlıkları ile Deniz Kuvvetleri özel sektörün de katılacağı ortak bir çalışmayla askeri ve ticari ulaşımda kullanılmak üzere gelişmiş alternatif hava   ve denizcilik biyoyakıtları üretmek için kolları sıvadı. Çok sayıda biyoyakıt   tesis ve rafineleri inşa edilmesi veya uyarlanması üzerine plan geliştiren bu   kurumlar, alana gelecek üç yıl boyunca, toplamda 510 milyon dolara kadar yatırım   yapacak.

 

Bu yatırım Obama’nın, dış petrol bağımlılığını azaltmak için ortaya   koyduğu Güvenlik Enerji Geleceği İçin Plan’ının bir parçasını oluşturuyor.
 

Obama da yazılı açıklamasında, biyoyakıtın, Amerika’nın dış petrole   bağımlılığının azaltma ve ülkede yeni istihdam yaratma açısından önemli bir unsur   olduğunu kaydetti. Ancak biyoyakıt üretiminin desteklemesinin, hükümetin kendi   başına üstlenebileceği bir rol olmadığını belirten Obama, bu nedenle   gelecek-nesil biyoyakıt gelişimini hızlandırmak için özel sektörle ortaklığa   gittiklerini bildirdi.

 
ABD’nin, şu anda yeni nesil alternatif biyoyakıt için üretim   kapasitesinin yetersiz olduğu belirtilirken, her yıl ham petrol ithalatı için   toplam 300 milyar dolar harcıyor.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex; EUR/USD’da 1,4900 Hazırlığı…

EUR/USD ANALİZ Paris’te Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve Almanya Başbakanı Angela Merkel arasında gerçekleştirilen zirveden, piyasaların beklediği bir karar çıkmadı....

Kapat