Obama’dan 10 Gün Ek Süre

Obama, Cumhuriyetçiler ve Demokratlar arasındaki görüş ayrılıkları nedeniyle ciddi bir sorun haline dönüşen borçlanma tavanı ve federal bütçe kesintileri konusunda Kongre liderleri ile ikinci kez bir araya geldi.
 

Beyaz Saray’da düzenlenen toplantının ardından açıklama yapan Obama, bütçe konusunda 10 gün içinde anlaşma sağlanması gerektiğini vurguladı.
 

ABD’de, 14.3 trilyon dolarlık borç limitine mayıs ayı ortalarında ulaşıldı.

 
Uluslararası Para Fonu (IMF) ve uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları, ABD Kongresi üyelerine, ülkenin borç limitini artırmaları çağrısında bulunuyor.
 

IMF Başkanı Christine Lagarde ABC televizyonuna yaptığı açıklamada, borçlanma limitinin yükseltmesinde anlaşılamaması halinde, bunun faiz oranlarında yükselişe neden olacağı ve dolayısıyla dünyanın geri kalanı ile birlikte ABD ekonomisi için sonuçlarının ciddi anlamda üzüntü verici olacağı uyarısında bulundu.
 

Demokrat ve Cumhuriyetçiler, 2 Ağustos’a kadar borç limitinin artırılması konusunda uzlaşmaya varamazsa ABD borcunu ödeyememe riskiyle karşı karşıya kalacak.
 

Başkan Obama’nın borçlanma tavanı ve federal bütçe kesintileri konusunda bugün bir kez daha Kongre liderleri ile buluşması bekleniyor. (Hürriyet)

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Kırmızı Et Üretimi Azaldı

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) açıkladığı 2011 yılı Mayıs ayı kırmızı et üretim istatistiklerine göre, geçen yılın Mayıs ayında 59 bin...

Kapat