Not artışı ne zaman olur?

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Rating Türkiye ekonomisine ilişkin olumlu değerlendirmelerde bulundu

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings Türkiye analisti Ed Parker, yumuşak iniş ve düşük cari açığın ülkenin not artırımına neden olabileceğini bildirdi.

DÖVİZ KURLARINDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

DÜNYA BORSALARINDAKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Türk ekonomisinde düzeltme sürecinin başladığını dile getiren Parker, dış etkilerin Türkiye`nin kırılganlığını artırdığını, özellikle euro bölgesi krizi ile petrol fiyatlarının Türkiye için ana riskler olduğunu bildirdi.

Kuruluş tarafından yapılan bu açıklamaları piyasalarda `pozitif` algılandı. Fitch, Kasım ayında Türkiye`nin “BB “ olan yerel ve yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notunu teyit ederken, not görünümünü “pozitif“ten “durağan“a çevirmişti.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Futbol Dünyasında ŞOK: Etik Kurulu Şike Var Dedi

F.Bahçe’nin iddianamede yer alan İstanbul BŞ, Eskişehir, Karabük ve G.Birliği ile oynadığı maçlarda şike yaptığına kanaat getirildi. Trabzon’un Sivas-F.Bahçe maçında...

Kapat