New York Borsası`nda bir zirve daha!

Fed Başkanı Bernanke`nin istihdam için esnek politika gerektirdiğini söylemesinin ardından New York Borsası hızla yükseldi

ABD Merkez Bankası Başkanı Ben Bernanke`nin istihdam yaratmak için hâlen esnek politikanın gerektiğini söylemesiyle ABD hisseleri değerlendi. Standardandamp;Poor`s 500 Endeksi Mayıs 2008`den bu yana en yüksek seviyesine çıktı.

Morgan Stanley`nin ekonomiye bağımlılığı en yüksek olan şirketler endeksi yüzde 1.3 arttı. Dünyanın en büyük şirketi Apple Inc., Çin`deki yatırımlarını artırmayı planladığını açıklamasının sonrasında yüzde 1.8 primlendi. Amazon.com Inc. ve JP Morgan Chaseandamp;Co., büyük şirketler arasındaki yükselişi izleyerek yüzde 2.2 yükseldi. Pfizer Inc., sağlık hisselerinin S6P 500`deki en çok kazanan sektör olmasının ardından yüzde 1.5 değerlendi.

Sandamp;P 500 Endeksi yüzde 1.4 artışla 1,416.51 puana çıktı. Geçtiğimiz haftaki kayıplarını silen Sandamp;P 500, 2012`nin en büyük 4. kazancına işaret etti. Dow Jones Endeksi ise yüzde 1.2 kazançla 13,241.63 puana yükseldi. Russell 2000 Küçük ölçekli şirket endeksi yüzde 1.9 oranında ralli yaparak 846.13 puandan işlem gördü ve Temmuz`dan bu yana en yükseğini kaydetti. Endekste 6.2 milyar hisse el değiştirdi e işlem haccmi 3 aylık ortalamanın yüzde 6 altında kaldı.

Bernanke`nin zor bir durumda olduğunu, Fed`in piyasaları hareket ettirecek paraya değil, Fed`in açıklamalara bağlı olduğunu belirten JP Morgan Funds`ın baş piyasa stratejisti David Kelly, Söylemeye çalıştığı, teşvikleri kaldırmakta çok yavaş olacakları dedi.

Hisse senetleri, Bernanke`nin bir konuşmasında işsizlik oranlarının düşmekte olmasından memnun olduğunu, ancak ekonominin hâlen daha desteğe ihtiyacının bulunduğunu söylemesinin ardından değerlendi.

Tamamlanmamış konut satışları Şubat ayında 2 yılın zirvesine tırmandı.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Avrupa Borsaları yükselişini sürdürdü

Cuma günü kayıplarını toplayan Avrupa Borsaları haftanın ilk işlem gününü de artıda kapattıAmerikan Merkez Bankası Başkanı Ben S. Bernanke`nin gevşek...

Kapat