Mücadelemiz Sürecek

Başbakan Erdoğan, faiz lobisinin insanları sömürdüğünü belirterek, “Biz faizi yüzde 10′a indirdik ama bunu bile yüksek görüyoruz. Daha da inecek” dedi.

 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin faizle sömürülmesine izin vermeyecekleri mesajını verdi. AK Parti grup toplantısında konuşan Erdoğan, “Sizler faizle insanları sömürdünüz, sömürülmesine vesile oldunuz. Bizler yüzde 63′den aldığımız faizi indirdik, şu anda bizim dönemimizin en yükseği sayılabilen yüzde 10′a kadar düşmüş vaziyette ki bunu bile kabullenmiyoruz. Daha da inecek, onun da mücadelesini ayrıca veririz. Çünkü, yüzde 10 faizi bile yüksek gören bir iktidarız” diye konuştu.

 
İŞİ EHLİNE VERİRİZ

 
“AK Parti iktidarı müteahhitler yetiştiriyor” diyen ilahiyatçı İhsan Eliaçık’a da yanıt veren Erdoğan, “Ne kadar zavallısın sen? Hangi dönemlerde nasıl işler yapılmış hepsi ortada. Biz işi ehline veririz, yatırımcıları teşvik ederiz. Sermayenin belli ellerde dolaşmasına müsaade etmeyiz. AK Parti iktidarı büyümede böyle bir patlamayı gerçekleştirdiyse, bunun altında da bu yatıyor” dedi.

 
‘Rotamız belli’

 
Hiç kimsenin çok bilmiş mürebbiye edasıyla kendilerine istikamet gösteremeyeceğini söyleyen Erdoğan, “Bizim rehberimiz millettir. Biz milletin önüne parti programı, tüzüğümüz, seçim beyannamesi, Hükümet programı ile çıktık; bizim rotamız, istikametimiz, yöntemlerimiz belli” dedi.
 

Eylüle kadar liselere tablet gidecek

 

Fatih projesini 17 ilde, 52 okulda başlattıklarını söyleyen Erdoğan, eylül ayına kadar liselerin yarısında FATİH projesinin uygulamaya geçeceğini belirtti. Erdoğan, 4 yıl içinde 42 bin okul ve 570 bin dersliğin, akıllı tahtaya, hızlı internete, yüksek teknolojili eğitim cihazlarına kavuşacağını bildirdi. “Üniversitelerde yoksullar okuyamıyor” diyen Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu’nu da eleştiren Erdoğan, 9 yılda okullara 1 milyona yakın bilgisayar gönderdiklerini belirterek, şunları kaydetti: “1 milyon. 29 bin 812 bilişim teknolojisi sınıfı açtık. Haberin var mı hoca?”   (Sabah)

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
EUR/USD Nereye Gidiyor…

EUR/USD ANALİZ Atina Hükümeti ve Avrupa Komisyonu-Avrupa Merkez Bankası-Uluslararası Para Fonu IMF'den oluşan uluslararası kreditörler arasındaki Yunanistan'ın ikinci kurtarma paketini...

Kapat