Morgan Stanley :TCMB, Gerekli Olanları Doğru Şekilde İşaret Etti

TCMB’nin TL’nin güçlendirilmesi için dün açıkladığı 5 maddelik  plana ilişkin değerlendirmede bulunan Morgan Stanley, olağanüstü  zamanların olağanüstü tedbirler gerektirdiğini ve TCMB’nin de bunu  yaptığını söyledi. TCMB Başkanı Başçı’nın fiyat istikrarının başarmak  ve finansal istikrarı sürdürmek için yapılması gereken tüm doğru  şeyleri ortaya koyduğunu belirten Morgan Stanley, TCMB’nin kredibiliteyi  artırmak, kur istikrarını ve finansal istikrarı sürdürmek ve ekonomide sert bir inişten kaçınmak gibi tüm zorlu görevleri başarma potansiyeli  olduğunu vurguladı.      

Ancak TCMB’nin çabayarını etkileyecek dış faktörler olduğuna  da işaret eden Morgan Stanley, Avrupa’daki krize çözümün gecikmesinin  Türkiye’nin varlık fiyatları üzerinde doğrudan etkilerinin  olabileceğini vurguladı. Bununla birlikte Morgan Stanley, TCMB’nin  cari para politikası yaklaşımının oldukça fazla manevra alanı olduğunu,  bu yaklaşımın TCMB’ye esneklik verdiğini de belirtti.       

Morgan Stanley, Türkiye’de para politikası otoritelerinin  gösterilen iyi performans dolayısıyla mali taraftan endişe etmelerinin  de gerekmediğini vurguladı.       

Foreks Haber Merkezi

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
VOB 30 Beklenti Ne Yönde?

Bir süredir destek bulduğu 67.500-66.800 aralığında dün de tutunmaya çalışan kontratın, son dakika satışlarıyla günü bu aralığın altında tamamladığını görüyoruz. ...

Kapat