Moody’s’e Dikkat!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu   Moody’s, metodolojisini değiştirdiği için bazı finansal kuruluşların ve   bankaların kredi notlarını düşürebilir.

Moody’s’in açıklamasında, kredi derecelendirme metodolojisinde değişiklik   yapıldığı ve bazı finansal kuruluşlarla bankaların yeni uygulamaya uygun olarak   kredi notlarının düşürülebileceği belirtildi. Açıklamada, yeni metodolojinin kredi derecelendirme sürecinin daha şeffaf   olmasını ve kuruluşça derecelendirilen finansal şirketler arasında daha iyi   mukayese imkanı sağlayacağı vurgulandı.

Moody’s açıklamasında, bağımsız kuruluşlar için ortalama kredi notunun   ”Ba2”ye yakın seviyelerde olmasının beklendiğini belirterek, kriz süresince   kredi notları indirilen şirketlerin kriz öncesi seviyeye dönmelerinin düşük bir   ihtimal olduğuna işaret edildi.

Moody’s, yaklaşık 70 finansal kuruluşu derecelendiriyor.

Bir başka kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor’s da (S&P)   geçen yıl Kasım ayında bankalar için kredi derecelendirme kriterlerinde   değişiklik yapmış, dünya genelinde bazı büyük bankaların kredi notlarını   düşürmüştü.

AA

 

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
EUR/USD’da Omuz Baş Omuz Formasyonu mu Gerçekleşiyor…

EUR/USD ANALİZ Avrupa hisse senetleri, gösterge endeks Stoxx Europe 600'ün Şubat başından bu yana en hızlı haftalık yükselişini gerçekleştirmesinin ardından,...

Kapat