Mobius: GOP Hisse Senetleri İyi Görünüyor

Templeton Asset Management’dan Mark Mobius, gelişmekte olan  ekonomilerin global piyasalardaki kargaşa ortamdında gelişmiş ülkelerden  daha iyi durumda olduğunu bildirdi.
 

Gloom, Boom & Doom raporunun yayıncısı Marc Faber’de yaptığı açıklamada, ABD’de S&P 500 Endeksi’nin 40-50 puanlık ralli yaşamasını  beklediğini ifade etti.
 

“Her zaman hisse senetlerini takip ediyoruz ve hisse senetleri  bu kargaşa ortamında daha iyi görünüyor “diye konuşan Mobius, “Gelişmekte  olan piyasalar gelişmiş ülkelerden çok daha iyi durumda. Eğer GSYH seviyelerine, döviz rezervlerine bakarsanız, gelişmekte olan piyasalar  çok, çok olumlu” dedi.
 

Mobius ayrıca ABD’de bir çift dip durumu görmediğini de belirterek,  ”ABD sistemindeki likidite, FED’in daha fazla parasay gevşemeye  gidebilecek olması nedeniyle çift dip durumu görmüyorum” dedi.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Tarım Dışı Haberi Öncesi Piyasalardaki Son Durum

EUR/USD ANALİZ EUR/USD paritesi dün yaşadığı satışların bugün düzeltmesini yapmaya çalışmaktadır. Özellikle Avrupa Borsalarının açılışının alıcılı olması Euro’nun değerlenmesine neden...

Kapat