Mobilde Görünüm Pozitif

Mobil uygulama sektörünün cirosu 2011 yılı itibariyle 14 milyar dolara ulaşacak. Canalys Araştırma Şirketi raporuna göre uygulamaların tek araçta toplandığı “Dijital market” aracılığıyla bu ciroya ulaşılması bekleniyor. Yani raporda bu sektördeki artışın %90’a çıkacağı tahmin ediliyor.

Daha önce yapılan Babalar günü, Anneler günü ve Sevgililer gününde harcama karşılaştırmalarında Babalar gününde  851.4 milyon liralık harcama yapıldığı tespit edilmiş. Bu harcamaların birinci kaleminde ise akıllı telefon ve türevleri olduğu belirtilmişti.Cep telefonu satışları ve elektronik eşyaları kapsayan harcamalar sadece babalar günü için 225 milyonu bulmuştu.

Kulbinder Garcha, merkezi Zurih’te bulunan ve çokuluslu finansal şirketlerin belli başlıcalarından olan Credit Suisse’in Analisti de sektörü küresel düzeyde değerlendirdiğinde pozitif bir görünüm olduğunu belirtiyor. Akıllı telefon satışlarının 2011’de %62 oranında artarak 482 milyon âdeti bulacağı tahmin ediliyor. Garcha’nın değerlendirmesine göre bu artışlarla en büyük kazancı sağlayacak şirketler ise: Apple, Samsung ve HTC olacak.

Ekonomi Haber Yorum

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
EMDAŞ: Temkinli Yatırım’a Devam

·         Geçtiğimiz haftanın önemli bölümünde Yunanistan’daki 28 milyar euro’luk tasarruf + varlık satış paketinin oylaması piyasalara yön verirken, Fransız ve...

Kapat