Migros 4.500 kişiyi işe alacak!

2011`i 5.7 milyar lira ciroyla kapatan Migros, 2012`de her hafta iki süpermarket açıp 4 bin 500 kişiyi istihdam edecek. Ciro ise bu yıl 6.4 milyar liraya çıkacak

Migros Genel Müdürü Özgür Tort, bu yılı 6.4 milyar lira ciroyla kapatmayı hedeflediklerini açıkladı. 2011 yılında 150 milyon TL`yi aşkın yatırım yaptıklarını, bu yıl da aynı seviyede bir yatırım rakamı planladıklarını ifade eden Tort, bu yıl 100`ün üzerinde mağaza açacaklarını belirterek, Sadece Migros`ta konseptiyle her hafta iki mağaza açıp ekstra 4 bin 500 kişiyi istihdam edeceğiz. Açılacak mağazaların yarısından fazlası küçük metrekareli Mjet, M ve mini Tansaş`lar olacak dedi.

MİGROSUN HİSSELERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN…

Tort, Kazakistan`da 23, Makedonya`da ise 5 mağazaları bulunduğunu şu an yeni bir pazara girmeyi düşünmediklerini söyledi. Tort, her iş saatinde 2 yeni kişiyi işe aldıklarını ifade etti.

OLUMSUZ BİR SİNYAL YOK

Yılın ilk 45 gününe baktıklarında olumsuz bir sinyal almadıklarını dile getiren Tort, Yatırım tempomuzu aynen sürdüreceğiz. Hatta yılın ikinci yarısına doğru ekonomideki gelişmeleri yeniden değerlendirip yatırım hedefimizi, açmayı planladığımız mağaza sayılarını daha da yukarı çekebiliriz. Biz Türkiye`nin potansiyeline güveniyoruz dedi.

2011`de başarılı bir yıl geçirdiklerini belirten Tort, 2011 yılında sektör yüzde 10 büyürken, biz yüzde 11 büyüdük dedi. Bu yıl kar yağışı sonrası satışlarını ciddi anlamda artırdıklarını dile getiren Tort, Mağazaya giren müşteri sayısı arttı. Kar lastiği, cam sileceği ve temel gıdada 4-5 puan satış artışı yakaladık dedi. 2012`den itibaren Garanti ve Yapı Kredi işbirliği ile temazssız ödeme sistemi paypass`e geçtiklerini aktaran Tort, Nasıl ekmeğinizi elletmiyorsanız kredi kartınızı da elletmeyeceksiniz dedi.

100 KOBİ`yi ulusal marka yaptık

Migros`un sektörde ve Türkiye ekonomisinde yarattığı hareketliliği anlatan en iyi örneklerden birinin KOBİ düzeyindeki işletmelerle süregelen ilişkilerinin olduğuna dikkat çeken Tort, Bugüne kadar 100 KOBİ`yi ulusal firma haline getirdik. Halen bin 500 KOBİ ile çalışıyoruz. 104 KOBİ özgün markalarımız için üretim yapıyor. KOBİ`leri bir üst lige taşıyoruz dedi.

Türkiye`de ilk kez tedarikçi ile birlikte temalı üretim gerçekleştirdiklerini belirten Tort, Nostalji temalı kampanya çok başarılı sonuçlar verdi. Şimdi de Anadolum temasıyla Anadolu lezzetlerini tüketiciye ulaştıracağız dedi.

Rakamlarla Migros

Mağaza sayısı
720
Bulunduğu il sayısı 68
Çalışan sayısı 16 bin
2011 ciro 5.7 milyar lira
2012 ciro hedefi 6.4 milyar lira

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Sıfır araba alanlara şok!

Sahte belge ile Türkiye`ye giriş yapan sıfır görünümlü ikinci el araç sayısında adeta patlama yaşanıyorMaliye Bakanlığı ile Bilim, Sanayiandnbsp;ve Teknoloji...

Kapat