Microsoft, Exper’i Ödüllendirdi

Yazılım devi Microsoft, masaüstü, dizüstü ve tablet PC ürünleriyle  tüketicilere trend teknolojileri sunan Exper’i “Bilge Pisi” ürünü ile  dünya çapında örnek proje geliştiricisi seçerek anlamlı bir ödülle  onurlandırdı. Los Angeles’ta Microsoft’un üst düzey yöneticilerinin  yanısıra binlerce iş ortağının katılımı ile gerçekleşen “Dünya İş  Ortakları Konferansı”nda, Exper’in Bilge Pisi ürünü ile Kocaeli  Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla yürüttüğü “Her Öğrenciye Netbook”  projesi, dünya çapında örnek proje olarak sunuldu.
 

Yenilikçi ürün grubuyla trend teknolojileri bilgisayar  tutkunlarıyla buluşturan Exper’in, sektördeki başarısı bir kez daha ödüllendirildi. En yeni teknolojilere yaptığı yatırımlarla pazara  farklı bir soluk getiren Exper, yazılım devi Microsoft’un her yıl Amerika’nın Los Angeles şehrinde düzenlediği “Dünya İş Ortakları  Konferansı”nda Bilge Pisi ürünü ile örnek proje geliştiricisi ödülüne  layık görüldü.
 

Steve Ballmer, Kevin Turner, Jon Roskill başta olmak üzere  Microsoft’un üst düzey yöneticilerinin yanısıra dünya genelinde 135 ülkeden 16 bine yakın iş ortağının katıldığı konferansta,   Microsoft’un teknoloji vizyonu, stratejileri ve iş ortaklığı  yaklaşımına ilişkin çeşitli konular dinleyiciler ile paylaşıldı.  Konferansın 2011 yılı ödülleri içinde anlamlı bir yer edinen Exper ise  Bilge Pisi ile son iki yıldır Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile  yürüttüğü “Her Öğrenciye Netbook” projesi ile dünya çapında örnek  proje ödülünün sahibi oldu.
 

Türkiye’de ilk defa onbinlerce öğrenciyi Bilge Pisi ile  bilgisayarlı eğitime terfi ettiren projenin ödülü Exper Pazarlama  Direktörü Mert Erinç’e Microsoft Ortadoğu ve Afrika bölge yöneticisi  Celine Bremaud tarafından verildi. Exper’in son iki yılda  tüketicilerin beğenisine sunduğu ürünleriyle Türkiye ve bölgesindeki  yenilikçiliğinin yanısıra pazardaki iddiasını da en iyi şekilde gözler  önüne serdiğini belirten Microsoft Türkiye OEM’den Sorumlu Genel Müdür  Yardımcısı Çağatay Çopuroğlu, “10 bini aşkın bilişim şirketinden  oluşan Microsoft Türkiye ekosistemi, ülke ekonomisine katkı sağlayan  çözümleri ve ürünleriyle ülkemizin bilişimle yeni ve önde olabilmesi  için katkı sağlamaya devam ediyor. Exper’in Bilge Pisi projesi ile  örnek gösterilerek ödüllendirilmesi bunun en güzel göstergelerinden  biri. Eğitim alanına yeni bir bakış açısı getiren bu proje Türkiye’nin  tüm kurumlarında bilginin ve teknolojinin ön plana çıkması ve eğitimin  yanısıra, istihdam, sağlık gibi benzeri sorunların, bilişim sektörünün  öncülüğünde çözebileceğini açıkça ortaya koyuyor. Microsoft  teknolojileriyle başarılı projeler ortaya koyan iş ortaklarımızın  sayısı artıkça sektörümüz daha da güçlenerek Türkiye’nin geleceğinde  söz sahibi olacak”  dedi.
  

Kazanılan ödülle ilgili olarak Exper Genel Müdürü Orhan Korkusuz,  “Exper olarak Türkiye’de ve bölgemizde liderlik vizyonu ile sürdürdüğümüz çalışmalarda, her zaman öncelikli amacımız Türk  tüketicisini ileri teknoloji ürünleriyle buluşturup, onlara iyi bir teknoloji deneyimi sunmak. Şirket ve son kullanıcıların yanısıra  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile iki yıldır sürdürdüğümüz ‘Her Öğrenciye Netbook’ projesinde 53 binden fazla öğrencimizi bilgisayarlı  eğitime kavuşturduk. Bu çalışmanın da Microsoft’un üst düzey  yöneticilerinin yanısıra dünya genelinde 16 bin iş ortağının katıldığı  bir platformda örnek proje olarak ödüllendirilmesinden dolayı çok  mutluyuz. Exper olarak bizi heyecanlandıran bu ödül ile projemizi  taçlandıran Microsoft yöneticilerine, çalışanlarına, bu projeyi hayata  geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı’na ve emeği geçen herkese  teşekkür ediyorum. Liderlik hedefimize bizi bir adam daha yaklaştıran  bu ödülleri, önümüzdeki dönemde bilgisayar tutkunlarının beğenisine  sunacağımız yeni ürünlerle yinelemeyi hedefliyoruz” dedi.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
EUR/USD Paritesinde 1,4535 Virajı…

EUR/USD ANALİZ Avrupa hisse senetleri, Fed'in ekonomiyi destekleyecek adımlar atacağı yolundaki beklentiler ve Çin'de imalat sanayi verisinin beklenenden daha iyi...

Kapat