Merrill Lynch: GOP Rallisi Güçlenecek

Bank of America Merrill Lynch (ML), gelişen piyasalar (GOP) rallisin 3 kadar daha devam edebileceğini yazdı.  Türkiye’nin de dahil olduğu EEMEA bölgesinde ise AMB’nın 3 yılık fonlama operasyonu ralliye destek verecek.  ML’ni tavsiye edilenler listesinde Türk DİBS’leri de var.

 

ML’e göre, Ocak ayında beklenmeyen bir artış gösteren PMI ve altbileşkenlerinin performansı geçmişte GOP’ta en az 3 aylık bir ralli anlamına geldi. Bu ralliden yalnız hisseler değil, F/X ve DİBS de payını aldı.

 

EEMEA bölgesinde ise AMB’nın uzun vadeli fonlama operasyonları resesyon riskini azaltıyor. ML, Yunanistan’ın Euro’dan çıkmasının Euro/dolaır’ı güçlendireceğini düşünürken, sene boyunca geride kalan dört PIIGS ülkesi üstünde satış baskılarının süreceği görüşünde.

 

Yatırım bankası bir çok büyük fonun Ocak rallisini kaçırdığını ve piyasalara para sokmaya hazırlandığını söylüyor.  Rusya EEMEA bölgesinde en güçlü tavsiyesi. Türkiye’de ise sıcak para girişleri TCMB’nın yakında fonlama maliyetlerini düşürmesi anlamına gelecek. Dolara karşı  TL ve getiri eğrisinin kısa ucu tavsiye ediliyor.

 

İY

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
13 – 17 Şubat 2012 LiderForex Haftaya Bakış

EUR/USD ANALİZ Avrupa’da yeni yılın başlangıcından itibaren gelişen pozitif tutum artık geri de mi kaldı? Özellikle geride bıraktığımız hafta Yunanistan’ın...

Kapat