Merkel: Borcu Olan Ülkeler Daha Fazla Çalışmalı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, borcu fazla   olan ülkelerde insanların daha fazla ve daha uzun bir süre çalışması gerektiğini  söyledi.
 

Merkel, genel başkanlığını yaptığı Hristiyan Demokrat Birlik Partisi   (CDU) tarafından Meschede kentinde düzenlenen bir toplantıda yaptığı konuşmada,   Avrupa’da borcu olan ülkelerde insanların Almanya’da olduğu kadar fazla ve uzun   çalışması gerektiğini belirterek, “Birisi çok fazla, diğeri ise daha az tatil   yaparken ortak bir para birimine sahip olamayız” dedi.

 
Avro para biriminin kullanıldığı tüm ülkelerin, borçlarından kurtulmak   için yoğun şekilde çaba harcaması ve tüm kurallara uyması gerektiğini ifade eden   Merkel, “Almanya yardım ediyor, ama Almanya sadece diğer ülkelerin de gerçekten çaba harcaması durumunda yardım eder. Bu da ispatlanmalı” diye konuştu.
 

Önemli olanın sadece borçlanmamak olmadığını kaydeden Merkel, “Aynı zamanda Yunanistan, İspanya ve Portekiz gibi ülkelerde Almanya’da olduğundan daha erken yaşlarda emekli olunmaması da önemli. Herkes aynı şekilde çaba harcamalı, bu önemli” dedi.
 

Çaba harcamayan ülkeler ile sürekli bir şekilde dayanışma   gösterilemeyeceğini ifade eden Merkel, tüm ülkelerin istikrarlı bir ekonomiye   sahip olabilmek için çaba harcaması gerektiğini sözlerine ekledi.

 
AA

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Ankara Mazlumun Umut Işığı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ”Ankara, bugün artık sadece Hakkari’nin, Edirne’nin, Muğla’nın, Iğdır’ın değil, Bağdat’ın Kabil’in, Trablus’un, Kudüs’ün, Saraybosna’nın dahi yanı...

Kapat